Czy nawilżacz powietrza przyda się latem?

Zwykle zima jest tą porą roku, w której zaczyna być głośno o konieczności wyposażenia swoich domów i mieszkań w nawilżacze powietrza. Fakt faktem, sezon grzewczy nie sprzyja utrzymywaniu odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniach, a objawy przesuszenia odczuwamy bardzo szybko i bez podjęcia żadnych konkretnych działań nie możemy liczyć na żadną poprawę. Nie da się jednak ukryć, że poważne problemy z jakością powietrza mamy również latem. Czy jednak warto o tej porze roku korzystać z nawilżacza powietrza?

office-work-1149087_640

Dlaczego latem powietrze jest suche?

Suchość powietrza zimą da się w bardzo prosty sposób wytłumaczyć. Mrozy sprawiają, że powietrze na zewnątrz ulega przesuszeniu. My, walcząc z zimnem w naszych domach, odkręcamy kaloryfery. Temperatura w pomieszczeniach się podnosi, jest nam cieplej, ale gorące grzejniki wysuszają powietrze. Ponieważ ujemne temperatury za oknem utrzymują się tygodniami, niemal stale też grzejemy nasze mieszkania. Powietrze wysusza się coraz bardziej. W skrajnych przypadkach wilgotność powietrza w domu zimą może wynosić zaledwie kilkanaście procent, kiedy optymalna wartość mieści się w przedziale 40-60%. Latem sytuacja wygląda trochę inaczej. Powietrze na zewnątrz wysusza się w okresach suszy, kiedy temperatury są wysokie, a opadów brak. W pomieszczeniach z upałem radzimy sobie włączając coraz bardziej popularną klimatyzację, która owszem, przyjemnie ochładza powietrze, ale również je wysusza. W efekcie wielu z nas latem boryka się z infekcjami, przeziębieniami i kaszlem. Jest to tylko poniekąd wina klimatyzacji, bo tak naprawdę zwykle ma to związek ze zbyt suchym powietrzem. Widać zatem, że nawilżacze powietrza latem nie są tylko fanaberią, a koniecznością, zwłaszcza, jeśli nie potrafimy zrezygnować z włączania klimatyzatora.

Czy warto kupić nawilżacz powietrza na lato?

Nawilżacz powietrza warto mieć w domu, bo zimą przyda się każdemu. Lato jest z kolei dobrym okresem na zakup tego rodzaju sprzętu, ponieważ często trafić można na atrakcyjne promocje, które pozwolą nam sporo zaoszczędzić. A, jak widać, latem urządzenia te również się przydadzą. Jeżeli zależy nam na nawilżaczu powietrza, który będzie wygodny w stosowaniu o każdej porze roku, zrezygnujmy z nawilżaczy parowych, ponieważ nieznacznie, ale jednak, podnoszą one temperaturę w pomieszczeniu, w którym pracują. Nawilżacze powietrza ewaporacyjne będą najbezpieczniejszym rozwiązaniem, gdyż alternatywne dla nich urządzenia ultradźwiękowe drażnią zwierzęta domowe.

Tu znajdziesz nawilżacze powietrza:

http://sklep.nawilzacze-venta.pl/

http://www.euro.com.pl/nawilzacze.bhtml

https://www.klimatop.pl/nawilzacze-ultradzwiekowe,114.html

Related Posts