Wystrój wnętrz

Dekorowanie wnętrza w stylu scandi

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to jeden z najpopularniejszych trendów. Na całym świecie znajduje się rzesza miłośników minimalizmu i prostoty. Oprócz bieli na ścianach, styl scandi ma jeszcze kilka ważnych wyznaczników. Sprawdź co warto wiedzieć.

Naturalność i prostota dekoracji

Najważniejszymi wyznacznikami skandynawskiego stylu są oczywiście jasne kolory oraz naturalność materiałów. Najczęstszym połączeniem jest drewno i biel. Mocne akcenty kolorystyczne używane są zazwyczaj jako dekoracje i dodatki. Ilość ozdób i akcesoriów powinna być jednak umiarkowana, ponieważ skandynawowie nie przepadają za przepychem. Wśród dodatków najczęściej możemy spotkać firany czy zasłony, a także elementy naturalne tj. rośliny, liście na poduszkach czy plakaty. Ważnym aspektem jest również fakt, że większość mebli i dodatków powinny być również funkcjonalne. We wnętrzach skandynawskich często możemy spotkać narzuty lub poduszki z naturalnego materiału np. z lnu. Oprócz stonowanych odcieni, popularnym rozwiązaniem są mocne akcenty lub geometryczne wzory. Wiklinowe kosze czy drewniane skrzynki to również świetny dodatek do skandynawskich wnętrz. Oprócz funkcji dekoracyjnej, mogą posłużyć jako miejsce do przechowywania. Skandynawowie, dużą uwagę przywiązują do ekologii i dbania o środowisko. Jest to również widoczne w ich domach. Oprócz mebli czy dodatków bazujących na naturalnych materiałach, wnętrza wyróżniają motywy roślinne. Mogą być to plakaty lub koce z wzorem liści lub żywe kwiaty zielone.

Wiele wyjątkowych i unikatowych akcesoriów i dodatków do skandynawskich wnętrz, znajdziesz w ofercie sklepu Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/.

Related Posts