wnetrze skandynawskie

Skandynawski styl co roku króluje w wystroju wnętrz. Wszechobecny minimalizm ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Wnętrze skandynawskie z pewnością jest ponadczasowe i sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych wnętrzach.

Zalety stylu skandynawskiego

Cechą wyróżniającą skandynawski styl jest przede wszystkim prosta forma. Wszystko jest dopasowane i harmonijnie współgra ze sobą. Wiele elementów nawiązuje do przyrody. Dużą uwagę przykłada się do doboru organicznych, naturalnych materiałów.

Co musi znaleźć się w skandynawskim wnętrzu?

Z uwagi na położenie geograficzne i fakt, że słonecznych dni w Skandynawii jest mało, bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie i rozjaśnienie wnętrza. Pomalowanie ścian na biało, wpływa na optyczne powiększenie się i odświeżenie pokoju. W oknach rzadko pojawiają się zasłony czy rolety. Styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność. Wszystkie meble oprócz elementu dekoracyjnego, muszą spełniać jak najwięcej funkcji. Natura jest również bardzo ważna w skandynawskim wnętrzu. W pierwszej kolejności stawia się na materiały, które powstały bez szkody dla środowiska. Minimalizm i proste formy to również jeden z wyznaczników tego stylu. Wszystkie kształty w pomieszczeniu są ze sobą zharmonizowane.

Jeżeli szukasz elementu wystroju swojego wnętrza, sprawdź ofertę Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/pl/menu/dom-162.html.

Related Posts