Suszone warzywa zaczynają odgrywać w naszej kuchni coraz większą rolę. Bardzo chętnie dodajemy je do różnych potraw. Ma to miejsce przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy to często musimy zrezygnować ze świeżych produktów. To właśnie w tym czasie na naszych stołach goszczą między innymi aromatyczne oraz rozgrzewające zupy, w których suszone warzywa często grają główną rolę. Wyróżniają się nie tylko wspaniałym smakiem i aromatem, ale posiadają także wszelkie właściwości odżywcze. 

Warto jednak wiedzieć, jak należy przechowywać suszone warzywa, aby na długo zachowały swoje wyjątkowe właściwości. O tym wszystkim piszemy poniżej. Sprawdź koniecznie.

Suszone warzywa – przechowywanie

Suszone warzywa posiadają wiele zalet. Oprócz smaku i właściwości odżywczych, warto wspomnieć również o tym, że nadają się do spożycia znacznie dłużej niż ich świeże odpowiedniki. Aby jednak tak się stało, bardzo ważne jest przechowywanie ich w odpowiednich warunkach. Jak zatem prawidłowo przechowywać suszone warzywa?

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby zabezpieczyć je przed wilgocią, kurzem czy owadami. W tym celu możemy wykorzystać na przykład pojemniki na przyprawy lub słoiczki z zamykanym wieczkiem. Istotne jest także to, aby nie narażać ich na działanie promieni słonecznych. W ten sposób przez długi czas zachowają swoje wspaniałe właściwości i będą idealnym dodatkiem do wielu potraw.

Kupić czy suszyć?

Suszone warzywa możemy przygotować samodzielnie, jednak nie zawsze mamy na to czas lub nie do końca wiemy, jak należy się za to zabrać. Susze warzywne znajdziemy także w ofercie między innymi hurtowni z przyprawami. Znajdziemy tam wiele popularnych suszy warzywnych, które bardzo często są wykorzystywane w naszej kuchni. Można tutaj wymienić między innymi marchew, seler, pasternak, pietruszkę czy buraka. Dzięki nim o każdej porze roku możemy przyrządzać zdrowe oraz wykwintne dania. Z pewnością przyczynią się do poprawy naszej odporności, a także dobrego samopoczucia.

Bogatą ofertę suszonych warzyw znajdziemy na przykład w hurtowni przypraw Rolmex. Więcej informacji oraz asortyment znajdziemy na stronie: https://www.rolmex.kalisz.pl/index.php/pl/suszone-warzywa

Related Posts