styl skandynawski sklep

Jak urządzić dom w stylu skandynawskim?

Niewiele jest mód w wystroju wnętrz, które utrzymują się przez dłuższy czas, ale chwalebny wyjątek stanowi styl skandynawski. Sklep, który oferuje dodatki w nim utrzymane nie może narzekać na brak klientów, ponieważ styl ten nie tylko już od kilku sezonów jest jednym z wiodących trendów we wnętrzarstwie, ale też zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Co jest tego przyczyną i jak urządzić dom w stylu skandynawskim?dom w stylu skandynawskim

Popularność stylu skandynawskiego

Jedną z podstawowych cech stylu skandynawskiego jest jego prostota oraz możliwość wykończenia wnętrza w oryginalny sposób, zależny od naszych indywidualnych preferencji, charakteru itp. Bez wątpienia jednak tym, co sprawiło, że styl skandynawski zyskał wręcz niekończącą się popularność jest jego uniwersalność oraz możliwość uzyskania niesamowitych efektów nawet na małej przestrzeni. Ze względu na przewagę bieli i szarości jest to rozwiązanie wprost stworzone dla niedużego metrażu. Nie masz pomysłu na to jak w swoim mieszkaniu wykorzystać styl skandynawski? Sklep oferujący utrzymane w nim dodatki (np. Milli Home) oraz prasa i portale wnętrzarskie dostarczą Ci wielu ciekawych inspiracji!

styl skandynawski sklep

Typowe dekoracje skandynawskie

W domu urządzonym w stylu skandynawskim dominują jasne barwy i drewno. Dla wielu osób może to brzmieć nudno i powtarzalnie, jednak cechą charakterystyczną i pozwalającą na dużą dozę indywidualizmu jest dobór dodatków. Możliwości jest tu wiele: niektórzy decydują się na dekoracje skandynawskie wykonane z naturalnych materiałów, m.in. lnu, których kolorystyka również jest stonowana i nadaje wnętrzu ciepły charakter, z kolei inni chętnie eksperymentują z kolorem. Wybór dodatków w jednej lub dwóch dominujących, kontrastowych barwach, często intensywnych, pozwala na ożywienie wnętrza i jest rozwiązaniem chętnie stosowanym zwłaszcza przez osoby młode, energiczne i ceniące dobry design. Bez wątpienia najważniejszym elementem dekoracyjnym mieszkania utrzymanym w skandynawskim stylu są poduszki i narzuty, które powinny znaleźć się nie tylko na łóżku, ale również na kanapie i fotelach. To one w dużej mierze odpowiadają za ocieplenie wnętrza, dlatego nie powinno ich zabraknąć w naszym mieszkaniu! Dla osób, które zaczynają dopiero przygodę z prostotą w urządzaniu wnętrz, jaką charakteryzuje się styl skandynawski, sklep Ikea może wydawać się pierwszym przystankiem podróży, jednak warto poszukać w internecie niszowych sprzedawców, którzy oferują niesztampowe dodatki, oryginalne i wysokiej jakości.

Related Posts