Przy takiej różnorodności żaluzji i rolet do wyboru, znalezienie odpowiedniego motywu dla swoich potrzeb nie zawsze jest szybką sprawą do załatwienia. W tym artykule zebraliśmy najlepsze porady, które pomogą Ci przejrzeć ten proces i wybrać najlepszą możliwą opcję.

Niezależnie od tego, czy szukasz prywatności, stylu, czy jednego i drugiego, wybór zabiegów okiennych może być trudnym zadaniem. Czy powinieneś udać się do specjalistycznego sklepu z niewidomymi, lokalnego centrum domowego lub zrobić zakupy online? Jak formalny powinienem być, a jak bardzo? A jak to się dzieje, że Twoi stylowi sąsiedzi zawsze radzą sobie dobrze?

Jaka jest różnica pomiędzy roletami a żaluzjami?

Główna różnica polega na materiale: żaluzje są zwykle wykonane z drewna, metalu lub kompozytu, dzięki czemu mają twardszy wygląd; odcienie są oparte na tkaninach, dzięki czemu pomieszczenia są bardziej miękkie.

Światło i prywatność: zdecyduj, czy chcesz, aby Twój pokój był jasny i przestronny, czy bardziej „dopięty” i przytulny. Rolety uchylają się, aby wpuścić lub zasłonić słońce; kiedy są zamknięte, tracisz światło. W roletach dostępne są tkaniny zaciemniające pomieszczenie lub filtrujące światło, co zapewnia większą kontrolę nad jasnością. Ale jeśli nie zdecydujesz się na najbardziej przejrzyste, trzeba je podciągnąć, aby wpuścić lub opuścić światło, aby odstraszyć wścibskich sąsiadów.

Twój budżet: czy wyposażasz tylko jedno okno czy cały dom? Możesz rozważyć zwiększenie wydatków na niektóre okna i zmniejszenie kosztów na inne. Zabiegi okienne są wyceniane według rozmiaru, więc spodziewaj się, że większe zabiegi będą kosztować więcej. Niestandardowe rozmiary i specjalne tkaniny, wzory i funkcje również wpływają na koszt.

Bezpieczeństwo: Jeśli masz dzieci, wybierz styl bezprzewodowy, ponieważ przypadkowe uduszenie jest głównym problemem.

Styl dekoracji: czy jest formalny czy swobodny, wygodny czy szykowny? Odważne kolory mogą być zabawne lub dramatyczne. Subtelne odcienie idealnie pasują do pokoju urządzonego w neutralnych, ziemistych kolorach. Wolisz modele przewodowe czy bardziej eleganckie, opływowe modele bezprzewodowe?

Podsumowując, wybór nie jest tak oczywisty. Najlepsza roleta czy żaluzja może spełniać nasze wymagania jeżeli jest w obrębie naszych aktualnych upodobań. Funkcjonalność bardzo często schodzi na dalszy plan. Okno Art Design Katowice to sklep internetowy, który zapewnia szeroki wybór zarówno rolet jak i żaluzji do każdego rodzaju pomieszczeń.

Related Posts