podwórko

Monitorowanie podwórka – jaka kamera będzie najlepsza?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej kamery do monitorowania podwórka warto zastanowić się nad funkcjami, których poszukujemy. W sklepach znajdziemy szeroki wybór kamer, które pozwolą nam na zabezpieczenie naszego podwórka. Jest to świetne rozwiązanie, które zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i komfort oraz umożliwia błyskawiczną reakcję.

Jakie są zalety posiadania kamer na podwórku?

Posiadanie kamery na podwórku niewątpliwie niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim taka kamera daje niesamowity komfort i bezpieczeństwo, na przykład podczas nieobecności. Umożliwiają pełną kontrolę nad podwórkiem. Mogą wysyłać powiadomienia o wykryciu podejrzanego ruchu. Niektóre kamery na podwórko nawet dają możliwość obserwowania widoku, co umożliwia błyskawiczne reagowanie. Dobrze umiejscowiona kamera zapewnia szerokie pole widzenia. Dzięki temu niezwykle trudno będzie nie zostać przez nią nagranym. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał kamery należy umieścić ją w miejscu, które będzie niedostępne, tak aby uniemożliwić odcięcie dostępu do prądu.

Jaką kamerę najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniej kamery do monitorowania podwórka wbrew pozorom nie jest prosty. Aby inwestycja była dla nas opłacalna musi ona spełniać szereg wymagań. Niezwykle ważne jest aby oferowała wysoką jakość. Obraz powinien być doskonale widoczny, a ruchy płynne. Obraz nie może się zacinać. Kamera musi także oferować podświetlenie, które jest niezwykle istotne w nocy, ze względu na to, że niektóre szczegóły mogą się ze sobą zlewać. Bardzo przydatny może okazać się także mikrofon, który pomaga w wykryciu różnych podejrzanych dźwięków. Na podwórku najlepszą opcją okazać się może kamera zewnętrzna. Są one niezwykle odporne na trudne warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, silny wiatr czy burze. Na rynku dostępnych jest wiele kamer bezprzewodowych. Muszą jednak one mieć zapewniony stały dostęp do internetu na przykład poprzez wifi . W przypadku zakłóceń w postaci słabego zasięgu czy przerw w dostawie internetu przekazywanie obrazu będzie utrudnione. Kamery przewodowe zapewniają dobrą jakość bez konieczności podłączania ich do internetu. Niezwykle konieczne w ich przypadku jest ukrycie kabli, ze względu na ryzyko ich odcięcia przez potencjalnego włamywacza. Kamerze trzeba także zagwarantować zasilanie. Niezwykle istotne jest to, aby kamera zapewniała jak najszerszy kąt widzenia. Powinna ona doskonale radzić sobie z rozpoznawaniem znajomych twarzy i ludzi. W przypadku nowych natychmiastowo informować o pojawieniu się podejrzanych ludzi. Wiele kamer ma wbudowaną funkcję, która w przypadku takiej sytuacji wysyła powiadomienia. Umożliwia to szybkie poradzenie sobie z intruzami. Musi być ona zabezpieczona hasłem, które zapewni bezpieczeństwo zapisanych nagrań.

Jakie dodatkowe funkcje w kamerze mogą okazać się przydatne?

Aby kamera na podwórko zapewniała nam całkowite bezpieczeństwo, doskonała będzie funkcja WDR, która poprawia dynamikę kamery oraz podkreśla najmniejsze szczegóły. Szczególnie przydatna okazuje się w przypadku intensywnego słońca, które świeci prosto na kamerę. Funkcja HLC pomaga uniknąć prześwietlenia obrazu poprzez jego przyciemnienie. Inną przydatną funkcją jest zespół diod IR emituje światło podczerwone, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Pomagają one dokładnie doświetlić obraz i sprawić aby był bardziej wyraźny. Ciekawą dodatkową funkcją jest DNR, która zmniejsza szum obrazu powstającego na przykład przy słabym oświetleniu podwórka.

Related Posts