nowoczesne obrazy

Obrazy wiszące na ścianach pokoi nasuwają skojarzenia zagraconych mieszkań o wystroju z minionych epok. Wówczas ten rodzaj zdobienia ścian był bardzo popularny. Jednak negatywne skojarzenia pojawiły się dlatego, że  używane były obrazy kiczowate, nie pasujące do wystroju mieszkania. Czy mimo to obrazy są na straconej pozycji i powinny ustąpić miejsca fototapetom w nowoczesnych wnętrzach?

Obrazy w nowoczesnych wnętrzach

Pokuszę się o stwierdzenie, że jest możliwe wykorzystanie obrazów dla udekorowania wnętrz o bardziej nowoczesnym rysie. Ale nie może to być dowolny obraz. Na pewno nietrafione będzie zastosowanie obrazu przedstawiającego martwą naturę, kwiatów czy sielskich pejzaży w aranżacjach owoczesnych i eleganckich. Tutaj bardziej sprawdzi się abstrakcja, minimalistyczna forma przekazu lub malarstwo współczesne, awangardowe czy .

Oprawa obrazu ma także znaczenie dla wystroju

Pamiętajmy także o tym aby dostosować rodzaj oprawy do wystroju wnętrza, w którym będą zawieszone obrazy na ścianie. Na pewno klasyczne wnętrza będą adekwatne do powieszenia obrazów w drewnianych ozdobnych ramach, jednak w tych bardziej nowoczesnych lepiej rozważyć powieszenie obrazu bez ozdobnej ramy. Samo płótno naciągnięte na drewniany stelaż powinno zrobić dobre wrażenie.

obrazy w nowoczesnych wnętrzach

Related Posts