Przedszkole niepubliczne w Tychach – kompendium wiedzy dla rodzica

Przedszkole niepubliczne w Tychach to placówka ciesząca się coraz większym uznaniem wśród rodziców. Cenią sobie oni przede wszystkim nowoczesne wyposażenie, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną czy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, która jest dopasowana do maluchów o różnych zainteresowaniach. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się nad tym, czy będzie to najlepsza opcja dla ich pociechy. Właśnie dlatego w poniższym artykule przedstawiamy niezbędne informacje dotyczące przedszkola niepublicznego w Tychach. 

Przedszkole niepubliczne – zadbaj o przyszłość swojego dziecka

Niepubliczne przedszkole w Tychach to miejsce, w którym dzieci mogą się nie tylko rozwijać, ale również realizować swoje pasje i zainteresowania. Bardzo ważne miejsce zajmuje tam nie tylko nauka czytania i pisania, ale także kształtowanie wielu umiejętności niezbędnych w przyszłym życiu. Warto wskazać tutaj na przykład:

  • kształtowanie umiejętności funkcjonowania w grupie, rozwijanie kompetencji społecznych (te zadania świetnie realizowane są w placówkach z oddziałami integracyjnymi);
  • wspomaganie dziecka w jego rozwoju psychicznym, fizycznym i emocjonalnym;
  • kształtowanie postawy szacunku dla środowiska, nauka patriotyzmu;
  • rozwój poprzez sztukę, muzykę i szeroko pojmowaną kulturę;
  • nauka dbania o higienę.

Przedszkole niepubliczne w Tychach to nowoczesna placówka, stawiająca na rozwój i wspomaganie dziecka na każdym jego etapie. Przykładem takiego miejsca jest Akademia Rozwoju Otwarte Okno. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/

Bogata oferta dydaktyczna w przedszkolu niepublicznym

Przedszkole niepubliczne w Tychach oferuje wiele zajęć, na których maluchy mogą rozwijać nie tylko konkretne umiejętności, ale także odkrywać nowe pasje i poszerzać wiedzę o otaczającym je świecie. W ofercie znajduje się wiele zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, a także językowych. Dzięki temu każdy maluch znajdzie coś specjalnie dla siebie.

To również czas, kiedy maluchy intensywnie poznają świat, są ciekawe tego, co je otacza. Warto szczególnie w tym okresie stymulować ich rozwój i zachęcać do różnych aktywności.

Wielkość grupy w niepublicznych przedszkolach

Wielu rodziców ceni sobie niepubliczne przedszkole w Tychach za kameralne grupy, które przede wszystkim sprzyjają integracji. Maluchy mogą się lepiej poznać, a także nawiązać pierwsze przyjaźnie. To również duży plus dla nauczycieli, którzy mogą lepiej poznać swoich podopiecznych, a także ich potrzeby.

Atrakcyjne godziny otwarcia

Przedszkole niepubliczne w Tychach to placówka otwarta przez cały. Przykładowe godziny otwarcia to na przykład od 6.30 do 17.00. To bardzo wygodne dla rodziców, którzy nie muszą się martwić, że podczas pracy ich dziecko nie ma zapewnionej odpowiedniej opieki.

 

Related Posts