pasta do kamienia naturalnego

Usuwanie tłustych plam z kamienia. Jakie pasty mogą okazać się pomocne?

Kamień naturalny z pewnością należy do jednych z najszlachetniejszych materiałów budowlanych. Jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Wykorzystujemy kamienie naturalne w zabudowie ścian, elewacji, obudowie łazienkowej, w ogrodzie, a nawet w formie blatów kuchennych. Niestety jest to tworzywo, które podobnie jak inne drewniane czy sztuczne elementy ulega zniszczeniu. Warto jest znać sposoby, które mogą ochronić kamień na tak długo, aby nie dochodziło do większych uszkodzeń.

Pasta do usuwania tłustych plam z kamienia

Kolejnym ważnym środkiem może być pasta. Dzięki niej wszelkie tłuste plamy nie będą już dla nas stanowić problemu. Pamiętajmy, że kamień naturalny po impregnacji jest bardziej odporny na zabrudzenia, co nie oznacza, że w pełni. Środek czyści krawędzie kamienia naturalnego, rozpuszcza plamy, te stare i świeże. Pasta do usuwania tłustych plam z kamienia jest również dobra na zastosowanie nieodpowiednich zmiękczaczy do uszczelniania.

pasta do kamienia

Zapobieganie lepsze niż czyszczenie

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić zaraz po zamontowaniu kamieni naturalnych jest impregnacja. Dla wielu osób jest to oczywiste, jednak ktoś kto nie zna struktury kamienia powinien się z tym procesem jak najszybciej zapoznać. Impregnacja kamienia naturalnego to nic innego jak zabezpieczenie materiału przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą wpłynąć na powierzchnię wierzchnią. Odpowiedni preparat nakładamy na kamień za pomocą zwyczajnej ścierki, a następnie wcieramy środek. Ma to na celu stworzenie hydrofobowej powłoki, której celem jest ochrona kamienia naturalnego. Takie zabiegi powinny odbywać się za każdym razem. Można je odnawiać co okres dwóch, trzech lat. Faktem jest, że kamień naturalny po impregnacji jest o wiele bardziej odporny na różnego rodzaju zabrudzenia.

Gdzie kupić pastę?

HMK R 52 to pasta do usuwania tłustych plam z kamienia naturalnego i innych zabrudzeń. Preparat powinien posiadać każdy użytkownik kamienia naturalnego w swoim domu. Więcej informacji względem produktu znajdziemy na stronie https://kamchemia.pl/. Sklep z chemią kamieniarską specjalizuje się w sprzedaży różnego rodzaju środków do usuwania plam, pielęgnacji, czyszczenia jak i impregnacji.

Related Posts