Blaty i parapety mają kluczowe znaczenie w naszych aranżacjach wnętrz – w końcu nie tylko są praktycznym dodatkiem, ale również pełnią funkcje czysto estetyczne. Odpowiedni dobór blatu i parapetu może całkowicie zmienić wystrój każdego pokoju jak i kuchni. Na co jednak warto zwracać uwagę podczas ich wyboru? Oto kilka wskazówek – zapraszamy do lektury!

Blaty i parapety – design ma znaczenie

Blaty i parapety powinniśmy dobierać zgodnie z aranżacją i stylem panującym w naszym mieszkaniu. Parapety doskonale prezentują się, jeśli są w tym samym kolorze co ramy okien – najlepszy efekt uzyskujemy, gdy mamy okna w kolorze ciepłego brązu. Ale czy tylko? Oczywiście, że nie! Parapety można wybierać również zgodnie z kolorem podłóg. Uzyskamy wtedy ciekawy efekt uzupełnienia. Doskonałą praktyką jest również dobór koloru parapetu do akcentów w mieszkaniu – drewniane nóżki kanapy czy stołu będą dobrym drogowskazem. A jak to jest z blatami? Blat oczywiście wybieramy pod kątem kolorystyki naszej kuchni. Jeśli chcemy uzyskać total look – nie wzbraniajmy się! Jeśli nasze meble kuchenne są czarne i gładkie, świetnym wyborem będzie czarny blat z imitacją marmuru. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest jednak kontrast. Ciemna kuchnia z jasnym blatem może wyglądać naprawdę ciekawie! Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, to postaw na drewniany blat, który pasuje do większości kolorów.

Jakość i wykonanie

Nie bez znaczenia jest jakość blatów i parapetów. Te elementy wyposażenia narażone są na eksploatację, wilgoć i różnice temperatur. Ważne jest aby wybierać wysokiej jakości produkty, aby nie tylko cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długi czas, ale również nie narażać się na koszty związane z ich ciągłą wymianą. Pamiętajmy, że jest to inwestycja!

Blaty i parapety znajdziesz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/parapety-i-blaty/.

Related Posts