kawa z ekspresu

ABC ekspresów ciśnieniowych

Jeszcze jakiś czas temu posiadanie ekspresu ciśnieniowego było nie lada luksusem. Obecnie jest to sprzęt, który jest szeroko dostępny i do nabycia w stosunkowo niedrogich cenach. Największą popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe, do niedawna były kojarzone wyłącznie jako wyposażenie dobrej kawiarni, teraz jest to urządzenie, które ma w domu niemal każdy miłośnik dobrej kawy.

ekspres jura

Sekret parzenia kawy

Idealny smak kawy można uzyskać za pośrednictwem ekspresu ciśnieniowego. Sekret parzenia tkwi przede wszystkim w samym sposobie jej przygotowania. Świeżo mielona kawa (opcję mielenia kawy ziarnistej ma dla przykładu ekspres Saeco i ekspres Nivona) jest zalewana gorąca wodą o ciśnieniu zwykle 15 barów. W wyniku czego uzyskujemy prawdziwy aromat kawy a w zasadzie jej esencję. Warto również podkreślić, że tak przygotowana kawa ziarnista nie jest pozbawiona cennych przeciwutleniaczy czy aromatu. Wręcz przeciwnie ekspres ciśnieniowy wydobywa z kawy to co jest najlepsze.

Dla wielbicieli jeszcze bardziej subtelnego smaku kawy niektóre nowoczesne ekspresy ciśnieniowe oprócz wbudowanego młynka mają także podgrzewacz do mleka i spieniacz.

Dla bardziej wymagających miłośników kawy są dostępne również modele ekspresów, które pozwalają przygotować kawę na wiele różne sposoby. Ekspres Saeco jest w stanie wyczarować nie tylko czarną kawę ale i trójwarstwowe cappuccino zaś polecany przez wielu baristów Ekspres Nicvona przyrządzi dla nas aromatyczne espresso bądź latte ze spienionym mlekiem.

Zalety ekspresów ciśnieniowych

Dobrze przygotowują kawę, nadają jej niesamowitego charakteru i aromatu… to tylko część atutów jakie kryją w sobie ekspresy ciśnieniowe. Co więcej umożliwiają przygotowanie większej ilości porcji oraz rozmaitych rodzajów naparów. Możemy dzięki nim przyrządzić espresso, cappuccino, latte macchiato mamy tutaj pełną dowolność. Dużą zaletą jest także sam sposób przygotowania i oczekiwania, bowiem kawę mamy gotową w kilkadziesiąt sekund.

źródło: marianoitaliano24.pl

Related Posts