Wiele osób uważa, że Bytom jest miastem niebezpiecznym pełnym osób, które pochodzą z marginesu społecznego. Wiele osób uważa również, że Bytom jest miejscem gdzie nie ma miejsc pracy oraz miejscem gdzie nie respektuje się niepełnosprawnych, nie pomaga się im ani nie stara się dostosować miejsc instytucji publicznej do potrzeb osób, które są niepełnosprawne. Jak jest naprawdę? Myślę, że będą państwo zaskoczeni badaniami przeprowadzonymi przez Bytomski Instytut do spraw Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.
Czy w Bytomiu są niepełnosprawni?
Tak w Bytomiu mieszka wielu niepełnosprawnych, którzy aktywnie udzielają się jeżeli chodzi o życie miasta czy też inne rzeczy związane z miastem. Wielu niepełnosprawnych ma zatrudnienie w miejskich zakładach pracy oraz wiele osób niepełnosprawnych jest aktywnych jeżeli chodzi o dostosowanie miasta do ich potrzeb. Osoby niepełnosprawne walczą między innymi o to by w instytucjach użytku publicznego były zamontowane podnośniki dla niepełnosprawnych i podjazdy dla niepełnosprawnych.
Jak miasto Bytom stara się być miastem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych?
Z roku na rok można zaobserwować w Bytomiu zwiększenie się ilości miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, jest coraz więcej miejsc pracy dla osób z różnymi dolegliwościami, które sprawiają, że takie osoby nie mogą, pracować w normalnej pracy. W ostatnich dwóch latach zwiększyła się ilość podnośników dla niepełnosprawnych i podjazdów dla niepełnosprawnych. Podnośniki dla niepełnosprawnych najczęściej są montowane w szpitalach, szkołach, urzędach i centrach handlowych, a podjazdy dla niepełnosprawnych są montowane w wielu blokowiskach oraz w miejskich przestrzeniach takich jak schody i parki.
Czy osoby niepełnosprawne są zadowolone z Bytomia?
Tak. Wiele osób niepełnosprawnych chwali miasto za takie posunięcia. Wiele osób uważa, że miasto dzięki takim zabiegom staje się miastem przyjaznym dla obywateli, którzy swobodnie mogą się poruszać w przestrzeni publicznej. Wiele osób uważa Bytom za jedno z najprzyjaźniejszych miast dla osób niepełnosprawnych.
Artykuł powstał dzięki: windydlaniepelnosprawnych.com.pl