Twoja kuchnia nie musi być duża, aby być piękna i spełniać swoją funkcję użytkową. Małe kuchnie potrzebują przede wszystkim dobrych i pomysłowych aranżacji po to by mogły stać się w pełni ergonomiczne i stylowe.

Usuń zbędne przedmioty

Szafki ścienne mogą naprawdę zabierać dużo miejsca, warto rozważyć ich zlikwidowanie. Decydując się np. na otwarte półki. Mogą mieć duży wpływ na aranżację małej kuchni, tworząc jednocześnie otwarte i przestronne wrażenie. Można również zainstalować szuflady na dole szafek bazowych, aby zyskać  więcej miejsca na otwieranie. Dużą swobodę w projektowaniu dają bez wątpienia kuchnie na wymiar.

Jeśli mamy blat a na nim dużo rzeczy warto rozważyć rozsądne rozwiązania, takie jak taśmy magnetyczne na ścianie, szyny do zawieszania naczyń, patelni, kubków, słoików przyprawowych i pojemników na sztućce

Nic nie powiększa optycznie wnętrza jak biały kolor ścian. Kuchnia w jasnym wnętrzu nie musi być nudna by dodać jej eleganckiego stylu można wzbogacić ją współczesnymi detalami, które dodadzą jej jeszcze więcej przestrzeni. Lekkie, odblaskowe materiały oraz białe lub matowe szklane drzwi szafy, biały kamień lub kompozyt, blaty ze stali nierdzewnej to dodatki, które ciekawie uzupełnią aranżację małej kuchni.

Kuchnie optycznie można powiększyć dzięki oświetleniu. W małej kuchni ważne jest, aby mieć dużo światła, aby rozjaśnić przestrzeń, dzięki czemu łatwiej  jest wykonywać codzienne czynności.

Plakaty do kuchni – modne i stylowe dekoracje nie tylko na ścianę

Oprócz aspektów ergonomicznych powinniśmy zadbać również o walory estetyczne. Tutaj z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju dekoracje ścienne. Plakaty do kuchni to świetny wybór wśród dostępnych na rynku dekoracji. Można nimi przyozdobić nie tylko ściany ale udekorować przestrzeń nad blatem kuchennym lub też postawić nad stołem kuchennym. Pomysłów na aranżację przy użyciu plakatów jest całe mnóstwo. Zresztą i sama oferta plakatów do kuchni jest szeroka – możemy wybierać spośród rozmaitych grafik. Ciekawą ofertę plakatów do kuchni ma sklep Yoko Design – tutaj oferta plakatów: https://yokodesign.pl/plakaty-do-kuchni/

fot: plakat do kuchni

 

Zapytaj o poradę eksperta!

Małe pomieszczenia nierzadko potrzebują dobrego rozplanowania. Jest to trudne w sytuacji kiedy nie mamy odpowiedniej wyobraźni przestrzennej i nie wiemy od czego tak naprawdę zacząć urządzanie małej kuchni. Specjalistą, który zajmuje się tego typu przedsięwzięciami jest projektant i architekt wnętrz. Warto więc skorzystać z fachowej porady eksperta i dowiedzieć się na temat aranżacji małej kuchni od projektanta wnętrz lub architekta.

 

 

Related Posts