Jezierski Tego nie wiedziałeś o produkcji okien

Podczas szukania nowych okien do budowanego domu standardowo zwraca się uwagę na to, jakiej będą one wielkości, z jakiego materiału wykonana będzie ich rama czy też, jaka będzie ich jakość. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele innych, często bardzo ciekawych rzeczy, które powinno się wiedzieć o oknach podczas ich wybierania i kupowania. Jakie są zatem ciekawe informacje o oknach, które powinno się znać?

Okna producent krajowy czy zagraniczny?

Powszechnie przyjęło się, że jeśli chce się mieć coś naprawdę dobrego, trzeba szukać tego za granicą. Lata komunizmu, a także kiepskiej jakości produktów krajowych spowodowały, że nawet dziś po ponad 30 latach od zmiany ustroju nadal spoglądamy podejrzliwie na rzeczy produkowane nad Wisłą.
Jak się jednak okazuje, w przypadku okien takie myślenie jest ogromnym błędem. Dziś polski producent okien nie tylko dotrzymuje kroku światowej konkurencji, lecz często jest w czołówce, a nawet na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o jakość czy też ilość sprzedawanych okien. Wiele osób może to zaskoczyć, lecz w przypadku produkcji okien nie mamy się czego wstydzić.

Okna z recyklingu

Kolejną ciekawą rzeczą, o której prawdopodobnie mało który kupujący okna inwestor wie, jest ekologiczność produkowanych okien. Wielu producentów wykorzystuje do wytwarzania okien PCV różnego rodzaju plastikowe odpady, które następnie przy pomocy odpowiednich procesów przetwarzane są na ramy okienne. Oznacza to nie tylko niższe ceny dla klientów, lecz również ogromny zysk dla planety.

Więcej informacji o produkcji okien dostępnych jest pod adresem jezierski.com.pl

Related Posts