Bateria wannowa wolnostojąca chromowana

Baterie wannowe wolnostojące – jak wybrać?

Producenci oferują wiele modeli baterii wannowych, wolnostojące są jednymi z nich. Są one chętnie wybierane przez zwolenników wysublimowanych rozwiązań. Nie często wykorzystywane są w luksusowych hotelach, choć doskonale sprawdzą się także w pokoju kąpielowym, ale też zwykłej łazience, której zechcieliśmy nadać odrobinę szyku.

Materiał i kolor baterii wannowej wolnostojącej

Kolor baterii powinien iść w parze z innymi elementami wystroju łazienki, takimi jak: oświetlenie, materiały z których zostały wykonane baterie umywalkowe, ewentualna deszczownica czy też uchwyty w szafce pod-umywalkowej.

Chromowane

Są najczęściej spotykane na rynku. Ich zaletą jest dłuży wybór różnych modeli na rynku, gdyż prawie każdy producent oferuje je w swoim asortymencie. Pozwala to na niczym nieskrępowany wybór odpowiedniego kształtu i formy, od klasycznych po minimalistyczne.

Czarne

Czarne baterie wannowe wolnostojące są rzadziej spotykane na rynku. Wykonywane są przeważnie z mosiądzu i pokrywane czarną powłoką. Najestetyczniej wyglądają te matowe. Doskonale sprawdzą się w stylu hampton. Idealnie współgrają m.in. z marmurem kararyjskim.

Antyczny brąz

Możemy zdecydować się także na brąz antyczny. Bateria wannowa w antycznym brązie to nietuzinkowe rozwiązanie, które będzie doskonałym sposobem na nawiązanie do stylu minionych epok.

Sposób montażu baterii wannowej wolnostojącej

Każda bateria wannowa wolnostojąca jest montowana bezpośrednio do podłogi tuż przy rancie. Przyjmuje się, że najwygodniej jest umieścić ją w połowie długości dłuższego boku. Pozwoli to na skierowanie strumienia bezpośrednio na dno wanny. Przy wyznaczaniu miejsca w jakim taka bateria powinna się znaleźć należy wziąć również pod uwagę zostawienie wystarczającej ilości wolnego miejsca, które pozwoli na swobodny dostęp do baterii wannowej, abyśmy mogli wygodnie ją czyścić.

Bateria wannowa wolnostojąca – do jakiej wanny wybrać?

Kupując baterię powinniśmy zastanowić się czy jej wysokość, szerokość pozwoli na montaż przy wybranej przez nas wannie. Rozwiązanie to najczęściej wykorzystywane jest do tych wolnostojących. Należy pamiętać aby do wysokości wanny doliczyć tyle centymetrów aby bateria zmieściła się nad nią.

Related Posts