wystrój pokoju

Marzeniem większości młodych par i małżeństw jest posiadanie własnego domu lub mieszkania. Coraz większą wagę młodzi ludzie obecnie przykładają nie tylko do funkcjonalności i ceny mieszkania, ale również do jego wyglądu oraz detali wykończenia wnętrz. Chcą mieszkać w ładnych, przyjemnych i przytulnych przestrzeniach.

Mieszkanie do remontu

Jednym ze sposobów stworzenia wymarzonego i przytulnego mieszkania dla swojej rodziny jest zakup mieszkania na rynku wtórym, takiego które wymaga kapitalnego remontu. To pozwala na własną aranżację i wykańczanie wnętrz. Można taki nowy projekt wykonać samemu, można również skorzystać z usług architektów wnętrz. Remont należy zacząć od wyboru odpowiednich materiałów, elementów i detali wykończeniowych. Należy zastanowić się jak chcemy wykonać podłogi, ściany, jakie zamontować parapety i jak wykończyć sufity.

Etapy wykańczania mieszkania

Podłogi możemy wykonać w oparciu o wiele technologii: tradycyjne podłogi drewniane, panele, płytki, parkiet lub wybrać różnorodne wykładziny podłogowe. Kolejnym etapem jest odpowiednie wykończenie ścian. Ściany można wykończyć z użyciem płyt gipsowych lub położeniu gipsówki bezpośrednio na tynk. Malowanie ścian można wykonać samodzielnie wykorzystując, np. nowoczesne farby zmywalne. Innym sposobem jest również tapetowanie pokoju. Jest to jednak proces bardziej pracochłonny dający jednak ogromne możliwości dekoracyjne. Obecnie mamy do wyboru praktycznie nieograniczoną liczbę wzorów tapet lub fototapet, w sprzedaży są również modne w ostatni czasie naklejki na ścianę. Dużą zaletą naklejek jest to że można je przykleić  dosłownie w każdym pomieszczeniu. Możemy wybrać przykładowe naklejki na ścianę dla dzieci a właściwie do pokoju dziecięcego.Nic nie stoi na przeszkodzie aby naklejki na ścianę przykleić jako element ozdobny np. w sypialni. Jak widać pomysłów na aranżacje jest wiele. Dla tych którzy chcą zdecydować się na naklejki na ścianę polecamy odwiedzić sklep z naklejkami Yoko Design.

Istnieje wiele firm, które oferują możliwość zamówienia fototapety ściennej z dowolnym zdjęciem. Najprostszym sposobem wykończenia sufitu jest po prostu pomalowanie go. Wcześniej można jednak pokusić się o wykonanie tzw. sufitu podwieszanego. Oprócz możliwości schowania w takim suficie oświetlenia można wykonać również różne dekoracyjne kształty.

Detale są bardzo ważne

Montaż parapetów to również ogromne możliwości dekoracyjne w wykańczanym wnętrzu. Możemy wybrać spośród bardzo wielu materiałów: drewno, kamień, tworzywo z różnymi deseniami. Ważne, aby zadbać również o detale, takie jak: klamki, włączniki, kontakty czy karnisze.

Related Posts