Ursus C-330 – jak utrzymać pojazd w dobrej sprawności?

Przed laty ciągnik Ursusa był marzeniem niejednego rolnika. Pojazdy wciąż cieszą się dużą popularnością. Wiele osób związanych z branżą rolnictwa bardzo ceni je za dużą wytrzymałość. Sporą zaletą posiadania Ursusa C-330 jest też łatwy dostęp do części zamiennych. Pojazd nie jest drogi w utrzymaniu.

Ursus – podzespoły

Należy pamiętać o tym, że aby pojazd był sprawny i dobrze nam służył, powinien być regularnie serwisowany. Powinniśmy poddawać przeglądom technicznym wszystkie najważniejsze podzespoły. Jeśli tego nie zrobimy, możemy narazić ciągnik na poważniejsze awarie. Jeśli coś niepokoi nas w pracy sprzętu rolniczego, należy zgłosić się do mechanika, który znajdzie przyczynę.

Ogumienie ciągnika

Niestety jest to element często pomijany. Ursus C-330 porusza się po zróżnicowanym podłożu. Dlatego ważne jest to, aby posiadał dobre ogumienie. Jest to istotne ze względu na bezpieczeństwo. Warto więc pamiętać o tym, żeby dbać o odpowiedni stan ogumienia pojazdu rolniczego.

Silnik Urusa c-330

Pojazd wyposażony jest w silnik wysokoprężny, czterosuwowy z bezpośrednim wlewem paliwa. Charakteryzuje się on dużą wydajnością. Dzięki temu rolnik nie musi przeznaczać nadmiernie dużych kosztów na paliwo. Należy pamiętać o regularnym wymienianiu części do silnika Ursus C-330. Zapewni mu to długie i bezawaryjne działanie.

Walka z korozją

Należy również dbać o to, aby ciągnik nie ulegał korozji. Dotyka ona takie elementy jak silnik, pompy, uszczelki głowicy. Niestety może powodować nieszczelności. Czy ciągnik nie uległa korozji sprawdzane jest podczas przeglądu stanu technicznego pojazdu. Jeśli chcemy, aby nasz Ursus dobrze przeszedł badania techniczne, warto zadbać o ten element. Ciągnik z pewnością odpłaci się nam dobrym i sprawnym działaniem.

Related Posts