Kontrola dostępu w pomieszczeniach biurowych – często popełniane błędy

Kontrola dostępu do pomieszczeń jest bardzo istotnym elementem dbania o bezpieczeństwo firmy. Wie o tym każda osoba, która choć raz doświadczyła włamania, kradzieży firmowego sprzętu lub innych nieprzyjemnych zdarzeń. Dlatego odpowiednio wcześnie należy przeanalizować system kontroli dostępu, który wykorzystujemy w naszym przedsiębiorstwie.

Zbyt słabe zabezpieczenia

Jeśli w danym pomieszczeniu przechowujemy bardzo cenne informacje lub sprzęt o znacznej wartości, oczywistym jest, że musimy go odpowiednio go chronić. Niestety wciąż wiele polskich firm nie stosuje odpowiedniej kontroli dostępu do pomieszczeń. Jeśli zdecydujemy się zastosować w pomieszczeniu jedynie zabezpieczenie na kod PIN, istnieje szansa, że dostanie się on w niepowołane ręce. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest stosowanie zwykłych kluczy. Kod PIN czy klucze mogą być wykorzystane przez osobę, która ma względem naszej firmy złe zamiary. Niestety niski poziom zabezpieczeń może skutecznie umożliwić wejście na teren pomieszczenia. W takich miejscach powinny zaś być wykorzystywane dane biometryczne.

Powszechne stosowanie kluczy

Istnieją firmy, które nie posiadają żadnego systemu kontroli dostępu do pomieszczeń. Od dekad opierają się jedynie na wykorzystaniu kluczy. Nie jest to rozsądne rozwiązanie. Bagatelizując zagrożenie możemy łatwo stać się ofiarą włamania. Lepiej więc odpowiednio wcześnie wykorzystać w przedsiębiorstwie zautomatyzowane rozwiązania w zakresie kontroli dostępu do pomieszczeń.

W co warto zainwestować?

Najlepszym, bardzo skutecznym zabezpieczeniem są rozwiązania, które wykorzystują dane biometryczne. Możemy stosować odcisk palca, skan oka lub twarzy. Popularnym, szeroko stosowanym urządzeniem jest zamek na odcisk palca. Zapewnia skuteczną kontrolę dostępu. Jest chwalony przez wielu użytkowników. Warto więc rozważyć wykorzystanie go w swoim przedsiębiorstwie. Dzięki wdrożeniu danych biometrycznych do firmy będą mogły wejść jedynie te osoby, które wcześniej zostały zapisane w bazie danych.

O kontroli dostępu do pomieszczeń przeczytasz również na stronie https://biosys.pl

Related Posts