instalacja wodociągowa

Przepustnice, nazywane są również zaworami motylkowymi. Są to często wykorzystywane elementy instalacji, które służą głównie do kontrolowania i regulowania przepływu medium. Jak działają przepustnice i gdzie się je stosuje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Przepustnica zastosowanie

Głównym zadaniem przepustnic przemysłowych jest kontrola i regulacja przepływu medium w instalacji. Przepustnice wykorzystuje się do transportu wody i ścieków, oraz w transporcie przemysłowym np. olejów, kwasów czy alkoholi. Budowa przepustnicy jest bardzo prosta. Składa się ona z korpusu, który przypomina cylinder. W środku znajduje się wał, który jednym końcem połączony jest z korpusem przy użyciu dysku, natomiast drugi znajduje się poza korpusem umożliwiający przypięcie siłownika. Dysk w przepustnicy odpowiada głównie za otwieranie i zamykanie się dopływu. Prawidłowo działająca przepustnica potrzebuje również układu sterującego, którym jest siłownik lub mechanizm ręczny.

Przepustnice przemysłowe wykorzystywane są w wielu branżach. Głównie stosowane są w transporcie wody lub ścieków. Mogą być także instalowane w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Ich dostępność i zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego tak chętnie wykorzystuje się przepustnice w różnych dziedzinach przemysłu. Dodatkowe informacje na temat przepustnic znajdziesz tutaj: https://www.zawory.com.pl/przepustnice,z,22.html.

Related Posts