Laser frakcyjny CO2 –  wskazania zabiegowe

Każdy z nas marzy o tym, by jego skóra była nieskazitelna, promienna i nie wymagała dużej ilości makijażu, który sprawi, że będzie wyglądać jeszcze lepiej. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na komfortowe czucie się ze samym sobą. Niektóre mankamenty skóry nie pozwalają na to, by ukryć je pod makijażem lub ubraniem. W tych przypadkach okazać się może, że jedynym dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegu laserem frakcyjnym. 

Dla kogo jest ten zabieg? 

Wpisując w wyszukiwarkę frazę “laser frakcyjny Warszawamożna znaleźć dość sporą listę miejsc, które świadczą usługi wykonywania zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Należy zastanowić się, czy kwalifikujemy się w ogóle do wykonania takiego zabiegu. Jest to na pewno metoda, którą poleca się osobom, których celem jest redukcja zmarszczek, nie tylko w okolicach twarzy, ale również szyi, dekoltu i rąk. Świetnie sprawdzi się również w walce z rozstępami i innego typu bliznami, nierównomiernym kolorytem skóry oraz zwiotczałą skórą. Jako, że laser frakcyjny bardzo dobrze ujędrnia i wygładza skórę, jest również dedykowany osobom, których skóra straciła jędrność i gładkość, przez co nie prezentuje się dobrze. Uszkodzenia skóry, które spowodowane są nadmiernym przebywaniem na słońcu również kwalifikują się do tych, które można wyleczyć za pomocą lasera.

Kto nie powinien wybierać tego zabiegu?

Jak w przypadku wszystkich innych zabiegów, również te związane z poprawą estetyki wyglądu nie są wskazane dla wszystkich. Biorąc pod uwagę fakt, że najważniejsze jest zdrowie pacjenta, nie należy wykonywać tego zabiegu osobom, które walczą z nowotworem lub przechodzą okres karencji onkologicznej. Zabieg nie jest również wskazany dla kobiet karmiących piersią lub będących w ciąży, ponieważ może to zaszkodzić nie tylko samej matce, ale również dziecku. Pacjent, który cierpi na nadciśnienie, niewydolność serca lub cukrzycę także nie powinien decydować się na taki zabieg. Podobnie z osobami, które przewlekle chorują na choroby skóry takie jak łuszczyca. Nie mniej jednak, niezależnie od osoby, każdą swoją decyzję należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Należy również pamiętać o tym, aby o wszystkich swoich problemach zdrowotnych, przyjmowanych lekach itp. należy poinformować lekarza, który wykonuje zabiegi laserowe.

Dodatkowe informacje na temat lasera frakcyjnego znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-co2.

Related Posts