projekt ogrodu

Projektowanie ogrodu – o czym warto pamiętać?

Ogród powinien być miejscem w którym możemy się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu pracy. Nie jest to oczywiście miejsce stworzone tylko i wyłącznie do odpoczynku, bardzo często jest to także przestrzeń wydzielona na różnego typu przyjęcia.

Bez względu na to jaką rolę ogród ma spełniać, w każdym przypadku powinien być miejscem użytkowym, dobrze zorganizowanym i takim które po prostu dobrze się prezentuje. O jakie elementy wystroju/ aranżacji należy zadbać by przestrzeń przydomowa mogła stać się miejscem gotowym do użytkowania?

Meble ogrodowe

Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem w aranżacji przestrzeni ogrodu są meble. Ich wybór potrafi przyprawić o zawrót głowy, na rynku dostępnych jest nie tylko wiele modnych zestawów mebli, które różnią się między sobą kolorami i materiałem użytym do ich produkcji. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę to jak duża jest przestrzeń w ogrodzie, którą chcemy zaadoptować. Może się zdarzyć, że wystarczające okażą się np. 2 krzesła i stół bądź też gotowy zestaw mebli ogrodowych. Wiele inspiracji na temat mebli ogrodowych można znaleźć na stronie producenta mebli tarasowych – MODU to jedna z bardziej znanych pracowni w Tychach, która zajmuje się tworzeniem mebli tarasowych, ogrodowych. Jeśli chodzi o wykonawstwo, producent mebli ogrodowych słynie z nietuzinkowych projektów i z tworzenia pięknych mebli. Sprawdź tutaj: https://modu.pl

Elementy oświetlenia

W aranżacji ogrodu nie może zabraknąć elementów oświetlenia. Pomysłów na montaż oświetlenia jest naprawdę całe mnóstwo. Do wyboru mamy lampy solarne, mini latarnie, oświetlenie ledowe. Każdy element oświetlenia sprawi, że ogród zyska nie tylko użytkowy charakter ale przede wszystkim będzie w nim panował klimatyczny nastrój.

Akcesoria, dekoracje

Efekt wizualny ogrodu można poprawić, decydując się na zakup wszelkiego rodzaju akcesoriów bądź dekoracji. Możemy zrobić oczko wodne, skalniak lub też posadzić wzdłuż drogi kolorowe kwiaty. Dobrym elementem dekoracyjnym okazują się też wszelkiego rodzaju donice, wspomniane wcześniej lampiony, figurki. Akcesoria i dekoracje podobnie jak elementy oświetlenia, mogą dodać fajnego klimatu w ogrodzie.

Related Posts