Leżaki rattanowe – jaki leżak rattanowy z poduszką wybrać?

Jednym z najlepszych przepisów na stylowy i praktyczny taras są leżaki rattanowe.  Leżaki wykonane z tego materiału cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród miłośników klasycznych jak i nieco bardziej rustykalnych klimatów. Leżaki rattanowe są bardzo wygodne i dużo lepiej się prezentują niż plastikowe lub drewniane modele. Jeśli więc planujesz zaaranżować swój taras w sposób wygodny i jednocześnie designerski – leżaki rattanowe to coś czego potrzebujesz. 

 

Rattan – co to za materiał? 

 

Z pewnością nie raz słyszałeś o tzw. plecionkach. Tak potocznie mówi się na meble rattanowe. Czym właściwie jest rattan? Rattan to określenie, które używa się na różnego rodzaju palmy pnące. Właśnie z tego rodzaju roślin powstaje rattan, który następnie poddawany jest obróbce i używany do wytwarzania mebli. Tego typu materiał znalazł bardzo dużo zwolenników, bo z jednej strony pięknie się prezentuje, a z drugiej jest bardzo wytrzymały. Tego typu meble były już popularne w starożytności, a teraz wróciły do łask. Meble rattanowe stały się bardzo popularne ponieważ wiele osób zaczęło je używać nie tylko na balkon i taras ale również do wnętrza. Meble rattanowe to świetny sposób by ocieplić wnętrze i urozmaicić ogród. 

 

Leżak rattanowy – wygoda i styl w jednym 

 

Leżaki rattanowe to połączenie wygody z pięknym designem. Zazwyczaj leżaki wykonane z rattanu mają lekko opływowe kształty, które doskonale prezentują się zwłaszcza na minimalistycznych tarasach. Połączenie ciemnego odcienia rattanu z jasnymi materacami i poduszkami daje znakomity efekt i z pewnością nada stylu. Leżaki tego typu świetnie wyglądają w połączeniu z małymi stolikami kawowymi i innymi elementami również wykonanymi z rattanu. Oczywiście znakomitym zamiennikiem rattanu jest technorattan. Jest to materiał sztuczny, składający się z włókien polietylenowych, które są bardzo wytrzymałe zarówno jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne jak i negatywne warunki atmosferyczne. Więcej na temat leżaków rattanowych można znaleźć na blogu.

Related Posts