łóżeczko dla dziecka

Łóżeczko (kojec) dziecięce w sypialni – czy to dobry pomysł?

Małe dzieci wymagają szczególnej opieki ze strony rodziców. Wychowanie dziecka to ciężka praca, ale potrafi dać rodzicom wiele radości. Wielu rodziców już przed urodzinami dziecka przygotowuje pokój dla niego, maluje ściany, odświeża, kupuje meble dla dziecka, łóżeczko, kojec, zabawki i inne akcesoria. Tak na dobrą sprawę, na starcie nie będzie to potrzebne, gdyż w pierwszych miesiącach życia dziecka, najbardziej potrzebna będzie bliskość z rodzicem.

Gdzie postawić łóżeczko lub kojec dla dziecka?

kojec dla dzieckaNiemowlak ma to do siebie, że śpi kiedy chce, je kiedy chce, płacze kiedy chce. Nie ma w nim regularności i tak naprawdę trzeba się nim opiekować 24 godziny na dobę, co wyczerpuje niejedną mate i ojca. Dlatego dobrym pomysłem na początku będzie umieszczenie łóżeczka w sypialni. Rozwiązanie to ma wiele zalet. jedną z nich jest to, że po prostu rodzice będą mieli dziecko „pod ręką” na wypadek, gdyby obudziło się głodne, lub zaczęło płakać. Dzięki temu rodzic nie będzie musiał za każdym razem przechodzić do innego pokoju. Poza tym liczy się także psychiczny spokój. Mając dziecko w innym pokoju nie widzimy go, nie wiemy co się z nim dzieje. Kiedy dziecko śpi w sypialni rodzice mogą nawet nie wstając z łóżka skontrolować powierzchownie, czy wszystko jest w porządku.

Dziecko potrzebuje bliskości rodzica

Niemowlę, mimo, że nie potrafi wyrażać swoich emocji i potrzeb, nie oznacza, że ich nie ma. Bliski kontakt z rodzicem jest dla dziecka bardzo ważny. Jeśli dziecko będzie przebywać w jednym pomieszczeniu z rodzicem, będzie słyszeć jego głos, będzie spokojniejsze i będzie miało poczucie bezpieczeństwa. Łóżeczko lub kojec dziecięcy, które stoi blisko łóżka rodziców będzie wyjściem idealnym dla każdej ze stron. Dopiero jak dziecko nieco podrośnie, będzie chciało posiadać swoje własne terytorium i to jest czas na to, aby taki pokój oddać w jego użytkowanie. Wcześniej jednak warto się zastanowić, czy umieszczenie łózka w sypialni nie będzie opcją najlepszą.

Related Posts