Czy warto mieszkać w Katowicach?

Katowice to miasto, które znajduje się w województwie śląskim. Należy ono do bardzo popularnej koniurbacji śląskiej, która obejmuje swym zasięgiem wiele miast, takich jak Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Mysłowice, Mikołów czy Chorzów. Wiele osób pragnących zmienić swoje otoczenia zastanawia się nad przeprowadzką do Katowic. Czy są jakieś zalety mieszkania w Katowicach?

Edukacja

Przede wszystkim wiele osób przyjeżdża tutaj w celach edukacyjnych. Katowice są uważane za miasto akademickie, gdyż znajduje się tutaj między innymi Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski czy Akademia Wychowania Fizycznego. Są tutaj także prywatne uczelnie, a także mnóstwo szkół ponadgimnazjalnych, które cieszą się dobrą renomą.

Praca

Miasto to również jest świetne pod względem pracy, a raczej możliwości zatrudnienia. W samych Katowicach jest dużo ofert pracy w gastronomii, agencjach reklamy czy w sprzedaży określonych usług czy produktów. Jednak możemy również znaleźć pracę w innym mieście, które znajduje się w aglomeracji śląskiej i do którego dzięki świetnym połączeniom komunikacyjnym dostaniemy się naprawdę szybko.

Katowice z myślą o niepełnosprawnych

Katowice to miejscowość, która jest sprzyjająca dla osób niepełnosprawnych. Elementy budynków miejskich, ale i nie tylko są tworzone z myślą o tych osobach. W wielu przejściach podziemnych, na dworcach czy w wielu innych miejscach publicznych budowane są schodołazy, które mają pomóc niepełnosprawnym. Schodołazy umożliwiają zjazd, ale także wjazd osób, które poruszają się na wózku inwalidzkim. W miejscach, w których nie ma możliwości instalacji windy dla niepełnosprawnych montowane są właśnie schodołazy. Warto podkreślić, że są one proste w obsłudze.

Podczas wszelkiego remontu nawierzchni, chodników i innych elementów miejskich miasto Katowice stara się, aby nie było krawężników, które mogłyby przeszkadzać niepełnosprawnym. Oprócz tego, regularnie remontowane są chodniki i jezdnie, co też jest niezwykle ważne.

Miasto Katowice sprzyja osobom poszukującym pracy, ale również chcącym podnieść swoje wykształcenie. Co więcej, miasto jest przyjazne osobom niepełnosprawnym, gdyż znajdują się tutaj schodołazy i inne elementy.

Related Posts