modne wnętrza 2020

Modne wnętrza w 2020. Co będzie królować w tym roku?

Nowy rok, nowe trendy. Co jest modne w 2020, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz? Na jakie kolory, style i rozwiązania warto postawić? Tego dowiesz się z naszego najnowszego tekstu. Zapraszamy do czytania!

Bliżej natury

Ten rok upłynie pod znakiem natury. Niestety, w dużych miastach najczęściej otaczają nas bloki, a nie drzewa, więc by wnieść trochę zieleni do swojego otoczenia, warto to zrobić za pomocą wnętrza. I właśnie na te przyjazne środowisko stawiają projektanci wnętrz w 2020 roku. Jak uzyskać taki efekt? Możesz to zrobić za pomocą:

  • motywów roślinnych – czy to na tapecie, płytkach, czy nawet elementach dekoracyjnych, takich jak poduchy;
  • drewna – panele, jak i płytki drewnopodobne są w tym roku niezwykle modne;
  • naturalnych tkanin,
  • mebli wiklinowych,
  • kolorów – zieleń oraz brąz, warto zainwestować w te i inne kolory kojarzące się z naturą.

Oczywiście, sporą rolę odgrywają też same rośliny. Warto wypełnić nimi przestrzeń, w szczególności, gdy mieszkasz w bloku w miejscowościach, w którym smog przekracza normę. Pamiętaj, że niektóre gatunki pomagają oczyścić powietrze.

A co z kolorami?

Tutaj prym wiodą 2 kolory – neonowy miętowy, który wpisuje się w wyżej wymieniony trend, oraz klasyczny niebieski. Ten pierwszy kolor został wybrany przez WGSN jako kolor roku. Niebieski wskazał za to Pantone.

Warto też chwilę poświęcić materiałom. W 2020 roku najpopularniejszy jest aksamit. Zaraz za nim są arrasy, a potem tkaniny ścienne.

Szukasz architekta w Tychach? Sprawdź biuro GIGAarchitekci – https://gigaarchitekci.pl/ – którego siedziba znajduje się niedaleko Tych.

Related Posts