modna łazienka 2020

Modna łazienka: sprawdź, jakie trendy obowiązują w 2020 roku

Chcesz w tym roku wyremontować lub urządzić na nowo łazienkę? W takim razie na pewno zainteresują Cię najnowsze trendy w aranżacji tych pomieszczeń. Co będzie królować? Które rozwiązania już są najchętniej wybierane? Poznasz odpowiedzi na te pytania, czytając nasz najnowszy artykuł.

Kolor 2020 roku

W momencie, w którym kończy się jeden rok, a zaczyna drugi, Amerykański Instytut Pantone wybiera kolor na następny rok. W większości przypadków ich wybór wyznacza trendy nie tylko w modzie, ale też aranżacji wnętrz. 2020 roku dominować będzie kolor niebieski, który symbolizuje spokój, pewność siebie oraz stabilizację. Dla specjalistów z instytutu ten kolor jest synonimem elegancji. Niebieski więc będzie doskonałym wyborem dla wszystkich łazienkowych wnętrz, niezależnie od tego, w jakim stylu chcesz ją urządzić.

Nowoczesna łazienka jest nie tylko niebieska

Modna łazienka łączy w sobie nie tylko kolor niebieski, ale też innowacyjne technologie. Zestawy WC zawierające miski bezrantowe, toalety myjące czy bezdotykowe baterie umywalkowe to zaledwie początek listy rozwiązań, które będą w tym roku wyznaczać trendy. Jeśli interesują Cię wysokiej jakości zestawy do WC, sprawdź koniecznie https://www.arbolazienki.pl/zestawy-wc Znajdziesz tam funkcjonalne wyposażenie łazienkowe.

Łazienka w stylu eko

Coraz chętniej Polacy aranżują wnętrza, które nawiązują do ekologii oraz środowiska naturalnego. Także w tym roku królować będą motywy roślinne na ściennych kaflach, które nawiązują do przyrody. W takich przypadkach warto zestawić ze sobą kolor niebieski i zielony — ten pierwszy będzie symbolizował niebo, a drugi będzie odzwierciedlał przyrodę.

Inną opcją, przywodzącą na myśl styl eko, jest wprowadzenie do aranżacji detali lub wyposażenie z drewna. To uniwersalny materiał, który można wykorzystać praktycznie w każdym stylu — począwszy od skandynawskiego na retro i industrialnych kończąc. Także w łazience można użyć drewna lub materiału go imitującego. Doskonałym przykładem są płytki drewnopodobne, które wyglądem przypominają drewno, ale w przeciwieństwie do tego materiału niestraszna jest im wilgoć i częsty kontakt z wodą.

 

Related Posts