Choć w dalszym ciągu w większości domów do przysłaniania okna można spotkać głównie rolety i żaluzje (oraz oczywiście zasłony), to plisy zyskują coraz wierniejsze grono fanów. Dowiedz się więcej o zaletach tej niezwykłej przesłony okiennej, która może okazać się dla Ciebie ( i Twojego okna) strzałem w dziesiątkę!

plisy katowice

Czym są plisy?

Plisy (inna nazwa: rolety plisowane) to przesłona okienna, która ma kształt swoistej harmonijki, którą można dowolnie składać i rozsuwać, a tym samym w pełni kontrolować dopływ światła słonecznego. W porównaniu do standardowych rolet oraz zasłon, plisa nie zasłania całego okna, ale konkretny jego obszar, który chcemy przyciemnić. Ponadto plisami można sterować w górę i w dół, mamy całkowitą dowolność, której nie dają nam inne przesłony okienne. Ta niezwykle wygodna opcja sprawia, że możemy zasłonić wybrany przez nas fragment okna, np. tylko jego środek, albo plisę zamienić w nowoczesną wersję zazdrostki.

Dobry wybór dla każdego okna

Plisy sprawiają, że do wnętrza pomieszczenia wpada o wiele więcej światła niż w przypadku innych przesłon. Dlatego też nadadzą się zarówno do dużych, jak i niewielkich okien. W przypadku tych drugich, plisy skutecznie ochronią domowników przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, jednocześnie nie odbierając cennego dopływu światła słonecznego.

Eleganckie i łatwe w czyszczeniu

Poza swoją najważniejszą funkcją, jaką jest przysłonięcie okna, plisy charakteryzują się niezwykle modnym i eleganckim designem. Dostępność wielu wariantów kolorystycznych oraz zastosowanych materiałów sprawia, że plisy można dopasować wizualnie do każdego wnętrza. Co więcej, są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, dlatego można je z powodzeniem zastosować nawet w kuchni i pokoju dziecięcym. Plisy wystarczy po prostu ściągnąć z okna i wyprać ręcznie (lepiej zrezygnować z pralki), bez szkody dla ich faktury i wyglądu. Trzeba jedynie pamiętać, aby temperatura wody nie była za wysoka. Plis kategorycznie nie wolno prasować, gdyż takie działanie może skutecznie wyprostować niezbędne zagniecenia plis i produkt straci swoją funkcjonalność. Jeżeli obawiacie się, że wasze domowe czyszczenie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, to oddajcie plisy do pralni chemicznej, która jest wyspecjalizowana w czyszczeniu takich produktów. Wówczas w domu wystarczy jedynie regularne odświeżanie plis za pomocą wilgotnej ściereczki.

Montaż

Plisy w porównaniu do rolet lub żaluzji są bardzo proste w montażu. Zwyczajowo wyróżnia się dwa rodzaje ich  instalacji: bezinwazyjną oraz na zatrzaski. Obie możliwości umożliwiają szybkie założenie i ściągnięcie produktu, co jest niezwykle pomocne, gdy trzeba umyć okna.

Osoby ze Śląska zainteresowane zakupem, znajdą ciekawe plisy w Katowicach, gdzie swoją siedzibę ma firma Okno Art Design. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada plisy inwazyjne i nieinwazyjne, dachowe, plisy z mechanizmem oraz w wersji duo. 

Related Posts