kuchnia

Do projektowania kuchni można podejść w różnoraki sposób. Głównym celem stworzenia nowej kuchennej przestrzeni może być uzyskanie określonego stylu mebli, a z drugiej strony celem głównym ma być pełen funkcjonalizm i wygoda kosztem zyskania określonego, ciepłego klimatu. Są różne podejścia i szkoły – każde zasługuje na uznanie i zastanowienie się. A jaka kuchnia pasuje do Ciebie?

Kuchnia to miejsce, które może przybrać rożne formy

Dla jednych kuchnia będzie kojarzyć się wyłącznie z ciepłem domowym, wspólnymi posiłkami, dla innych będzie to miejsce o minimalistycznej formie, w pełni praktyczne. Kuchnie, które maja pełnić dla swoich właścicieli inne zadanie będą także inaczej wyglądały. W tym pierwszym przypadku centrum kuchni zapewne będzie zajmował stół, przy którym będzie można wspólnie spożywać posiłki czy spotykać się w gronie rodzinnym. W drugim przypadku kuchnia nie będzie miejscem spotkań rodzinnych, ale miejsce pracy nad przygotowaniem posiłków. Ich układ i rozwiązania funkcjonalno-techniczne będą się różniły.

Czy wiesz jakiej kuchni potrzebujesz?

Określenie swoich potrzeb i oczekiwań wobec kuchni jest bardzo ważne, ponieważ będą one miały decydujący wpływ na wygląd kuchni i rozmieszczenie mebli kuchennych oraz sprzętu jak lodówka, kuchenka, zlew, zmywarka itp. Odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • czy często korzystasz z kuchni?
  • jakie zadania najczęściej wykonujesz w kuchni?
  • jak często gotujesz?
  • ile czasu spędzasz dziennie w kuchni?
  • czy korzystasz z kuchni poza przygotowanie i spożyciem posiłków?
  • jakie inne zadania realizujesz w kuchni?

Zestaw powyższych pytań pozwoli Ci na podjęcie bardziej świadomej decyzji. Przygotowując się do tego w sposób rozsądny i dobierając kuchnię do swoich indywidualnych potrzeb masz szanse stworzyć nową przestrzeń, z której będziesz zadowolony i która będzie CI służyła przez długie lata. Nie ma nic gorszego niż nietrafiona inwestycja, z którą będzie trzeba żyć. Z naszej strony życzymy samych sukcesów decyzyjnych przy projektowaniu i aranżowaniu swoich kuchni!

 

Related Posts