O niepublicznej szkole podstawowej w Tychach słów kilka

Niepubliczna szkoła podstawowa w Tychach to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci nie tylko każdego dnia zdobywają nową wiedzę, ale także mogą rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Placówka cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno wśród dzieci, jak i rodziców czy nauczycieli. Nowoczesne wyposażenie, kameralne grupy, wykwalifikowana kadra dydaktyczna, bogata oferta zajęć dodatkowych – to wszystko tworzy niezwykły klimat. Poniżej przedstawiamy specyfikę niepublicznej szkoły podstawowej w Tychach na przykładzie Akademii Rozwoju Otwarte Okno. Sprawdź, co wyróżnia to miejsce i dlaczego stanowi rewelacyjną opcję dla twojego dziecka.

Niepubliczna szkoła podstawowa Tychy – miejsce przyjazne każdemu dziecku

Mówiąc o Akademii Rozwoju Otwarte Okno, warto zwrócić uwagę, że jest to niepubliczna szkoła podstawowa w Tychach z oddziałami integracyjnymi oraz specjalnymi. Oznacza to, że w jednym oddziale klasowym mogą uczyć się zarówno dzieci zdrowe, jak i te ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Takie miejsce z pewnością sprzyja integracji, a nauczyciele dbają o to, aby każdy uczeń miał zapewnioną najlepszą opiekę.

Temu wszystkiemu sprzyjają małe oddziały klasowe. Ilość uczniów w jednej klasie jest znacznie mniejsza niż w szkołach publicznych. Dzięki temu nauczyciele mogą lepiej poznać nie tylko potrzeby, ale także mocne strony swoich uczniów. Warto podkreślić, że jest to także bardzo pomocne, jeżeli chodzi o integrację samych dzieci, które mogą się szybciej poznać i nawiązać ze sobą trwałe przyjaźnie.

Placówka z nowoczesnym wyposażeniem

Wspomniana niepubliczna szkoła podstawowa w Tychach to budynek w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (wyposażony jest między innymi w windę). Dodatkowo warto zwrócić również uwagę na nowoczesne wyposażenie sal, które zachęcają do codziennej nauki.

Oprócz tego szkoła posiada nowoczesną salę gimnastyczną, pracownię multimedialną, salę językową, własną pracownię ceramiczną, a także plac zabaw i ogród zmysłów. Szczególną atrakcją tego miejsca jest ścianka wspinaczkowa. Należy też podkreślić, że uczniowie mogą tam liczyć na wsparcie licznych specjalistów, jak na przykład logopedy, pedagoga specjalnego czy psychologa. Więcej informacji o placówce można znaleźć na stronie: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/16/szkola/.

Related Posts