Sygnalizatory alarmowe ppoż do domu

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe powinno być wdrażane w każdym przypadku. Niezależnie od tego czy prowadzimy pojedyncze gospodarstwo domowe, czy mieszkamy w zabudowie bliźniaczej. Istnieje szereg urządzeń dzięki którym możemy zadbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Jednymi z najczęściej wybieranych i zarazem bardziej użytecznych są sygnalizatory ppoż alarmowe. Ze względu na specyfikę działania sygnalizatory dzielą się na optyczne, akustyczne oraz optyczno dźwiękowe.

Skuteczna ochrona ppoż

Sposobów na to jak uchronić się przed złowieszczym pożarem jest całe mnóstwo. Jednak najczęściej stosowane są urządzenia ppoż, urządzenia alarmowe, sygnalizatory. Dzięki nim można wdrożyć skuteczną ochronę ppoż. Sygnalizatory montowane na zewnątrz budynku mogą w porę zaalarmować sygnałem dźwiękowym o zaistniałym zagrożeniu pożarowym. Podobnie jeśli chodzi o wewnętrzne sygnalizatory (przeznaczone do instalacji wewnątrz budynku). Sygnalizatory ppoż posiadają obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, w której znajdują się podzespoły elektroniczne. Sygnalizatory alarmowe mogą częścią wdrożonego systemu ppoż jak również być pojedynczym urządzeniem alarmowym. Najważniejszy jest jednak wybór właściwego sygnalizatora można zainstalować przykładowo sygnalizator dźwiękowy lub sygnalizator akustyczno optyczny.

Sygnalizatory alarmowe marki W2

Urządzenia alarmujące przeciwpożarowe stosowane są dość powszechnie. Montowane w budynkach użyteczności publicznej i coraz częściej w budynkach prywatnych. Sygnalizatory alarmowe marki W2 to najczęściej wybierana grupa urządzeń sygnalizacyjnych. Dedykowane są do montażu na zewnątrz budynku oraz wewnątrz budynku. Szczegóły odnośnie specyfikacji produktowej sygnalizatorów można znaleźć na stronie ofertowej producenta W2. Sygnalizatory optyczno głosowe, sygnalizatory z komunikatami słownymi, sygnalizatory akustyczno optyczne znajdziesz na stronie: https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/. 

Sygnalizatory alarmowe ppoż spełniają między innymi wymagania norm EN 54-23:2010, EN 54-3:2001+A1:2002+A2:2006. Na stronie producenta W2 można zapoznać się z zasadą działania sygnalizatorów oraz poznać szczegółowe informacje jak tworzyć sieci sygnalizatorów pracujących synchronicznie.

 

 

 

Related Posts