Pikowane pufy i siedziska w stylu prowansalskim

Styl prowansalski przede wszystkim kojarzy nam się z lawendą, białymi matowymi meblami, kocami i elementami kwiatowymi. Jak każdy styl – również design prowansalski rozrasta się i dzisiaj możemy zobaczyć wiele elementów wyposażenia wnętrz, które nawiązują do tego stylu lub wiernie go odwzorowują. Idealnymi elementami wyposażenia, dzięki którym wnętrze nabierze stylu Prowansji są pufy i siedziska w stylu prowansalskim. 

 

Meble w stylu prowansalskim – gdzie kupić? 

 

Jeszcze jakiś czas temu znalezienie mebli, które świetnie wpisywałyby się w styl prowansalski było nieco trudnym zadaniem. Tylko niektóre sklepy meblarskie z wyselekcjonowanymi artykułami oferowały tego typu produkty. Problemem było tutaj również to że mebli w tym stylu na naszym rynku było niedużo, dlatego ktoś kto chciał sobie stworzyć prowansalski salon, kuchnię lub sypialnie napotykał wiele trudności w skompletowaniu całego wnętrza. Na szczęście, obecnie, sklepy takie jak swiatprezentow.com oferuje wiele mebli w stylu prowansalskich. Największą popularnością cieszą się pikowane pufy i siedziska w stylu prowansalskim: https://www.swiatprezentow.com.pl/86-siedziska-i-pufy-prowansja. Siedziska w stylu prowansalskim najczęściej swoja kolorystyką nawiązują do wielu odcieni lawendy. Możemy się tutaj oczywiście spotkać z brudnym różem, fioletem i ostrzejszym odcieniem różu – ale wszystkie te elementy będą w mniejszym lub większym stopniu nawiązywać właśnie do klasycznej lawendy, która jest symbolem stylu prowansalskiego. 

 

Styl prowansalski – pufy i siedziska 

 

Pufy i siedziska, jak również fotele w stylu prowansalskim jak nic innego potrafią nadać charakteru wnętrzu i dodać nieco delikatności. Zazwyczaj wykonane są z bardzo delikatnym materiałów o ciekawych kolorach, które doskonale korespondują z jednym, nieco wyblakłym odcieniem drewna. Właśnie tego typu meble uważane są za meble w stylu prowansalskich. Pikowane pufy mogą również świetnie nadawać się dla osób, które są miłośnikami stylu glamour. Tego typu rozwiązania są uniwersalne. Kupując pufę w stylu prowansalskim, niekoniecznie musimy utrzymywać całe wnętrze w tym samym stylu. Design można ze sobą łączyć – w tym wypadku okrągła pikowana pufa w stylu prowansalskim doskonale będzie pasować zarówno do stylu glamour jak i klasycznego. Baw się możliwościami i zamień swoje wnętrze na własne królestwo.

Related Posts