Pomysły na aranżację ściany w pokoju

Chcąc zmienić coś we wnętrzu swojego mieszkania, nierzadko sięgamy po najprostsze sposoby. Przeważnie jest to zakup bibelotów, drobnych dodatków do mieszkania, a czasem nawet zmiana koloru ścian. Wiadomo każdy domownik potrzebuje w swoim domu trochę zmian “odświeżenia” wnętrza. Jak wiadomo najprostsze pomysły są najlepsze. Idąc w myśl tej idei przedstawimy pomysł na przykładowe aranżacje.

Kolor ściany

Jeśli opatrzyło nam się z pewnych względów wnętrze naszego mieszkania, warto pomyśleć o zmianie kolorystyki. Nie chodzi oczywiście o diametralne zmiany i malowanie wszystkich możliwych ścian. Dość prostym i szybkim zabiegiem będzie pomalowanie jednej ściany na inny kolor. Zmiana barwy jeden ze ścian może wprowadzić nieco kontrastu we wnętrzu a nawet sprawić, że pokój stanie się optycznie większy (wszystko kwestia doboru odpowiedniego koloru).

Jeśli nie chcemy malować ściany, bo wyda się to zbyt czasochłonne i kosztowne, można pomyśleć także o naklejkach na ścianę. W internecie można znaleźć wiele inspiracji jeśli chodzi o naklejki na ścianę. Do salonu można wybrać naklejki drzewo, bądź przedstawiające inny motyw przyrody. Pomysł zdobienia ścian okazuje się jednym z najczęściej wybieranych i zapewniających efekt wow!

Więcej o inspiracjach ściennych dowiesz się odwiedzając stronę https://yokodesign.pl

Trzeba jednak uważać aby nie przesadzić jeśli na ścianie mamy jakieś obrazki zdecydujmy się albo na nie albo na naklejkę drzewo, obie formy nie będą mile widziane.

Dodatki i akcesoria

Duża dostępność dodatków do wnętrz i akcesoriów sprawia, że nawet najnudniejsze wnętrze może prezentować się świetnie. W aranżacji wnętrz bardzo ważne jest przełamywanie koloru jeśli mamy dużo bieli warto dodać coś w innym kontrastującym kolorze np srebrnym lub czerwonym. Najczęściej wybieranymi dodatkami są poduszki z modnymi motywami, pledy, dywany, elementy oświetlenia. Warto jednak w tym wszystkim wyznawać zasadę: co za dużo to niezdrowo. Wnętrze przeładowane dodatkami nie prezentuje się dobrze, przesadzając z dodatkami możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Dodatki i akcesoria powinny być tylko uzupełnieniem stylizacji wnętrza.

Related Posts