Wentylatory promieniowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Wentylatory promieniowe należą do grupy wentylatorów przemysłowych. Znajdują szerokie zastosowanie w halach produkcyjnych, obiektach handlowych oraz magazynowych.

Wentylatory promieniowe – podział

Wentylatory promienowe dzielimy na wentylatory promieniowe niskociśnieniowe, wentylatory promieniowe średniociśnieniowe oraz wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe. Budowa wentylatorów pozwala na elastyczne dopasowywanie ich do potrzeb danej instalacji.

Wentylatory promieniowe niskociśnieniowe

Wentylatory tego typu wykorzystywane są do transportu powietrza zanieczyszczonego w małym stopniu oraz do transportu powietrza czystego. Znajdują więc zastosowanie między innymi w instalacjach klimatyzacyjnych oraz instalacjach do osuszania powietrza.

Wentylatory promieniowe średniociśnieniowe

Wentylatory promieniowe średniociśnieniowe charakteryzują się spiętrzeniem całkowitym w zakresie 1500 – 3500 Pa. Pozwala im to na pracę w trudnych warunkach. Wentylatory promieniowe średniociśnieniowe występują w instalacjach transportu pneumatycznego, a także instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Mogą również pracować w instalacjach przemysłowych służących do procesów suszenia i napowietrzania.

Wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe

Ostatnią grupą wentylatorów promieniowych są wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe. Urządzenia tego typu wykorzystuje się do transportu bardzo zabrudzonego powietrza. Mogą również służyć do transportu powietrza czystego. Silnik wentylatorów tego typu może pracować w temperaturze od -20 stopni Celsjusza do +40 stopni Celsjusza.

Obudowa urządzeń

Wentylatory posiadają bardzo trwałą obudowę. Jeśli wymaga tego specyfika miejsca, w którym będą pracować, obudowa może zostać wykonana z materiałów kwasoodpornych. W urządzeniach wykorzystywane są obudowy spiralne. Są one malowane proszkowo.

Silniki

Każdy wentylator posiada specjalistyczny silnik. Najczęściej wykorzystywane są tu silniki trójfazowe, działające asynchronicznie. Warto również zaznaczyć, że silniki posiadają szeroki zakres temperatur, w których potrafią sprawnie działać.

O wentylatorach przeczytasz więcej na stronie https://www.luftberg.pl

Related Posts