Łysienie androgenowe u dojrzałych mężczyzn – jak z nim walczyć?

Łysienie androgenowe jest bardzo nieprzyjemną przypadłością, która dotyka głównie panów. Inną nazwą dla choroby jest łysienie typu męskiego. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów w polskim społeczeństwie. Choroba jest szczególnie mocno widoczna u panów w dojrzałym wieku.

Przyczyny łysienia

Każdy włos ma swoje fazy wzrostu. U osób dotkniętych łysieniem androgenowym skraca się faza wzrostu włosa, zaś wydłuża faza jego zaniku. Coraz więcej włosów staje się słabszych. W końcu wypadają. Pojawiają się przerzedzenia, potem łysina. Dokładne przyczyny łysienia androgenowego nie zostały poznane. Ma ono z pewnością podłoże genetyczne. Za wypadanie włosów są też odpowiedzialne zmiany hormonalne. Czasami u osób dotkniętych tą chorobą nie ma w rodzinie podobnych przypadków. Szacuje się więc, że przyczyną choroby u niektórych ludzi są czynniki środowiskowe.

Leczenie łysienia androgenowego

Najbardziej skuteczną formą leczenia androgenowego jest wykonanie przeszczepu włosów. Obecnie możemy poddać się nowoczesnej transplantacji włosów, która jest dla nas bezpieczna, jednocześnie daje dobre efekty. Przykładem jest tu wykonanie zabiegu z użyciem urządzenia o nazwie Safer. Podczas procesu przeszczepu mieszki włosowe podlegają bardzo dużej ochronie. Dzięki temu zabieg daje świetne rezultaty. Większość pacjentów jest bardzo zadowolona ze swojego odbicia w lustrze.

Czas po zabiegu

Wielu panów bardzo martwi się tym, jak będzie wyglądał okres po operacji. Myślą, że będą przez długi czas odcięci od swoich codziennych zajęć, obowiązków zawodowych czy aktywności w życiu prywatnym. Tymczasem nic bardziej mylnego. Wykorzystanie nowoczesnych metod pozwala nam na skrócenie czasu rekonwalescencji. Pacjenci szybko mogą wrócić do pracy i innych codziennych aktywności. Przeszczep włosów nie powinien pod tym względem przysparzać problemów. Jeśli cierpimy na łysienie androgenowe, warto rozważyć poddanie się transplantacji włosów. Z pewnością będziemy zadowoleni z podjęcia takiej decyzji. Zabieg poprawi nasz wygląd i samopoczucie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow

Related Posts