styl skandynawski

Projektując wnętrze czy to salonu czy sypialni chcemy by każde z nich miało swój określony styl a właściwie, by było stworzone harmonijnie w jednym stylu. Wybór stylu wnętrzarskiego jest kwestią indywidualną. Jedni będą czuć się dobrze we wnętrzu, które będzie stworze z naturalnych elementów przywołujących sielski klimat inni znów zdecydują się na bardziej wyraźną kolorystykę i wnętrze, które będzie miało bardziej elegancki charakter.

Każdy z tych stylów wnętrzarskich jest w stanie dodać pomieszczeniom uroku sprawić, że będą one bardziej klimatyczne. Stworzenie każdego z tych stylów wymaga doświadczenia w projektowaniu wnętrz. Takie usługi oferuje chociażby biuro architektoniczne Gigaarchitekci – projektant wnętrz i architekt wnętrz tworzą niebanalne wnętrza. Szczegóły dotyczące realizacji dostępne na stronie: https://gigaarchitekci.pl. Biuro działa na Katowice, Tychy i inne większe miasta zlokalizowane na śląsku. Możemy zasugerować stworzenie wnętrza w naszym określonym stylu bądź zostawić jego wybór to projektantowi.

Poniżej prezentujemy te najbardziej popularne style wnętrzarskie.

Styl skandynawski

Już od kilku lat można zauważyć duże zainteresowanie właśnie tym stylem wnętrzarskim a nawet uznać, że jest ono jednym z najpopularniejszych. Styl ten charakteryzuje się głównie prostotą, jasnymi barwami i w dużej mierze odwołuje się do natury. Kolorem, dominującym jest biały i pomimo tego, że jest jego bardzo wiele – styl ten należy do rzędu tych chłodnych. Wybierając akurat ten styl możemy go nico urozmaicić i poprosić by architekt wnętrz wzbogacił go cieplejszym dodatkami.

Styl rustykalny

Nawiązuje do tak zwanego wiejskiego sielskiego klimatu, można w nim spotkać naturalne dodatki i materiału. Cechą charakterystyczną jest nawiązanie i stosowanie dodatków nawiązujących do ludowych tradycji. Można tutaj spotkać rękodzieła, serwety zakończone koronką stosowane jako dodatek na meble czy też na ścianach. Dzięki nim wnętrze staje się bardzo przytulne i idealne dla tych którzy cenią sobie bliskość natury.

styl rustykalny

Styl klasyczny

Przez wielu uznawany jest za synonim luksusu, za wnętrze w którym powinny się znaleźć materiały z tak zwanej “górnej półki”. Styl klasyczny ten wyróżnia elegancja i symetria. najczęściej pojawiają się w nim takie elementy jak: żakardowa tapicerka czy obicia pikowane ze skóry naturalnej. Wszystko zachowane jest dość w skrajnej tonacji meble są ciemne lub białe.

Styl prowansalski

Styl ten należy do tych bardziej eleganckich w swoim założeniu i swojej formie. Nawiązuje niejako do krajobrazu Prowansji jest jasny żywy. W tym wnętrzu spotkamy odcienie bieli, zieleni, lawendy. Za sprawą tych kolorów wnętrza wyglądają po prostu subtelnie.

 

 

 

Related Posts