olejki zapachowe

Zapach w życiu codziennym odgrywa bardzo ważną rolę, wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, jest w stanie zapewnić relaks i odprężenie. Jedną ze znanych technik “leczenia” zapachem jest aromaterapia. Niewątpliwie jest to jedna z najczęściej wybieranych terapii w zaciszu domowym. Po ciężki dniu każdemu z nas należy się relaks aromaterapia jest w stanie wprowadzić w dobry nastrój i dać chwilę beztroskiego relaksu. Pomysłów na rozpylenie olejków zapachowych jest wiele można je dodać do specjalnego kominka do aromaterapii bądź skorzystać z modnego w ostatnim czasie dyfuzora zapachowego.

Gdzie stosowany jest dyfuzor zapachowy

Mówiąc o zastosowaniu dyfuzora zapachowego pierwszą myślą jest pomieszczenie mieszkalne. Nic dziwnego bowiem każdemu z nas zależy na tym by w domu ładnie i przyjemnie pachniało. Wybierając do tego ciekawy olejek zapachowy możemy stworzyć we wnętrzu ciekawa kompozycje zapachową. Dyfuzor zapachowy jest o tyle dobrym przyrządem, że działa on stale nie trzeba stale np. uzupełniać poziomu olejku czy wody tak jak jest to w przypadku kominka do aromaterapii. Trzeba jednak zaznaczyć, że zastosowanie dyfuzora na mieszkaniu się nie kończy.

Dość często na dyfuzor zapachowy decydują się salony spa, gabinety urody czy salony kosmetyczne. Dzięki niemu są wstanie stworzyć sprzyjającą atmosferę relaksu w miejscu którym to klienci właśnie tego oczekują. Uwalniający się subtelny i spokojny zapach podczas wykonywanych zabiegów w salonie urody może wprawić w atmosferę pełnego relaksu.

olejki zapachowe1

Miejscem w którym sprawdza się zastosowanie olejków zapachowych i dyfuzora są także sklepy. Zabieg za pośrednictwem którego wykorzystuje się dobrodziejstwo olejków i dyfuzora jest tak zwany aromamarketing. Polega on na aromatyzacji pomieszczenia sklepu. Wykorzystanie tego typu rozwiązania jest nie tylko zabiegiem czysto estetycznym dla marki ale przede wszystkim częścią marketingu. Klient odwiedzający dany sklep np. z odzieżą będzie mógł w przyszłości skojarzyć go z zapamiętanym zapachem.

 

Related Posts