rejestracja czasu pracy

Rejestracja czasu pracy – ważne informacje dla przedsiębiorców

Rejestracja czasu pracy jest obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy, który zatrudni pracowników. Możliwe są rożne formy rejestrowania przeprowadzonego czasu. Do niedawna używane były papierowe listy obecności. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się rozwiązania dostępne w zakresie systemu rejestracji czasu pracy.

Jak działa system rejestracji czasu pracy?

System rejestracji czasu pracy działa w oparciu o urządzenia zwane rejestratorami. Możemy wykorzystać rejestratory na kartę. Dostępne są też rejestratory biometryczne. Bardziej zaleca się stosowanie rejestratorów opartych o dane biometryczne. Działania, które są na nich oparte są o wiele bardziej bezpieczne. Rejestratory biometryczne skanują owal twarzy, linie papilarne bądź też oko. Pracownik jest zobowiązany do odbijania się przy rejestratorze na początku i końcu pracy. Dodatkowo przy rejestratorze należy się odbijać przy wyjściu na przerwę lub przy wyjściu służbowym poza zakład pracy. Dane zapisane przez urządzenia zapisywane są w bazie danych. Na ich podstawie tworzony jest rejestr czasu pracy.

Rejestracja czasu pracy – wygodne raporty

System rejestracji czasu pracy pozwala na generowanie wygodnych, przejrzystych raportów. Na bazie raportu można wyciągać ciekawe wnioski na temat pracy przedsiębiorstwa. Warto zaznaczyć, że korzystanie z systemu rejestracji czasu pracy jest bardzo intuicyjne. Może go łatwo opanować osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z podobnym systemem. Nalepy również zaznaczyć, że do programu możemy mieć dostęp z poziomu przeglądarki internetowej. W łatwy sposób możemy przeglądać ważne dla nas dane z służbowego laptopa bądź też telefonu komórkowego.

Konto pracownika

W systemie rejestracji czasu pracy indywidualne konto może mieć również pracownik. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Pracownik może na bieżąco śledzić przepracowane godziny nadliczbowe. Może również kontrolować godziny brakujące do obowiązującej normy. Konto pracownika umożliwia wysyłanie wniosków urlopowych. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego kontaktu między pracownikiem a pracodawcą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla obydwu stron.

Więcej informacji na stronie https://biosys.pl

Related Posts