Rolety do nietypowych okien – co warto wiedzieć przed zakupem?

Choć większość wykonywanych okien posiada standardowe rozmiary, to zdarzają się okna o nietypowych wymiarach. Najczęściej można spotkać je w starych kamienicach, blokach, a także w nowoczesnych domach wykonywanych z wizją artystyczną właściciela. Czy to nietypowych okien jest możliwość zakupu rolet lub innych osłon okiennych? Oczywiście! Warto jednak wiedzieć o kilku kwestiach zanim podejmiemy się ich zakupu. O czym warto pamiętać? Sprawdźmy!


Rolety na wymiar – rozwiązanie na wszelkie bolączki

Nietypowe okno to dzisiaj żaden problem. Otóż niemal wszystkie firmy oferujące sprzedaż i montaż osłon okiennych, posiadają w swojej ofercie produkty wykonywane na indywidualne potrzeby klienta. Rolety na wymiar dają gwarancję idealnego dopasowania osłony do posiadanego okna. Dzięki temu będą wyglądać estetycznie, a także zostaną odpowiednio zamocowane. Daje to gwarancję funkcjonalności produktu. Rolety na wymiar to zdecydowanie najlepsza – jeśli nie jedyna opcja – dająca gwarancję zadowalającego efektu oraz funkcjonalności.

Rolety na zamówienie – co warto wiedzieć?

Najważniejszym krokiem przy zakupie rolet na zamówienie, jest bardzo dokładne wykonanie pomiarów okna. Jeśli nie jesteśmy pewni jak się za to zabrać – właśnie ze względu na nietypowy kształt okna – najlepiej zlecić tę kwestię profesjonalistom. Przykładowo fachowcy firmy https://roletyzaluzjekatowice.pl/ poza sprzedażą systemów osłonowych, zapewniają darmowe pomiary oraz wycenę. Jest to spore ułatwienie dla kupujących, gdyż mają oni pewność, że wszystko odbędzie się profesjonalnie i dokładnie.

Ponadto zanim zabierzemy się za wybór fachowców do pomiarów, zastanówmy się, jaka osłona okienna najbardziej nas interesuje, jaką rolę ma odgrywać, a także do jakich celów wykorzystywane jest dane pomieszczenie. Pozwoli to wybrać produkt o odpowiedniej transparentności, przepuszczalności światła lub całkowicie zaciemniający wnętrze. Jeżeli chodzi o rolety, to w ofercie wyżej wspomnianego sklepu można wiele jej wariantów, jak rolety dzień noc, wolnowiszące, w systemie kasetowym, czy też rolety rzymskie. Następnie zastanówmy się na nad kolorem bądź wzorem, który chcielibyśmy, aby był zastosowany na roletach (zwłaszcza jeśli będą one wybierane do pokoju dziecięcego albo np. sypialni). To wszystko pozwoli usprawnić proces wyboru, zakupu, a także samego montażu odpowiedniej rolety lub innej osłony okiennej.

Related Posts