mieszkania na sprzedaż Katowice

Rzeszów – dlaczego jest atrakcyjnym miastem dla nowych mieszkańców?

Rzeszów to jedno z miast, które w ciągu ostatnich lat przeżywało prężny rozwój zarówno gospodarczy, jak również kulturalny. Miasto to stanowi stolicę i serce Podkarpacia. Sprawia, to że miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne do życia i osiedlają się w nim ludzi nawet spoza regionu. Poniżej podajemy kilka powodów, dlaczego coraz więcej osób decyduje się kupić nieruchomość w Rzeszowie.

Rynek pracy.

Rzeszów jako serce regionu przyciąga do siebie inwestorów i pracodawców. W ciągu ostatnich kilku lat powstało w Rzeszowie dużo miejsc pracy. Swoje siedziby w tym mieście mają znane firmy. Dzięki temu miasto jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla osób po studiach szukających pracy.  Według statystyk stopa bezrobocia  w Rzeszowie należy do jednej z najniższych w regionie, ale także bardzo dobrze wypada na tle innych miast w całym kraju.

Niedrogie mieszkania

Co prawda wiele osób decyduje się osiedlić w innych miastach aglomeracji podkarpackiej leżących blisko Rzeszowa, to mieszkania deweloperskie i inwestycje budowlane w Rzeszowie nie osiągają wysokich cen w porównaniu z takimi miastami, jak Kraków, Poznań , Wrocław czy w końcu Warszawa. Wraz ze specyficznym rynkiem pracy sprawia to, że wiele osób z innych części Polski przeprowadza się właśnie do Rzeszowa. Niewysokie koszta życia stanowią bardzo zachęcający argument w wielu przypadkach. Oczywiście znajdują się też osoby, które wolą mieszkać w pobliskim mieście, a pracować w Rzeszowie. W wielu przypadków ze względu na niższe koszta, jednak nie jest to regułą.

Atrakcje kulturalne

Katowice zapewniają szereg atrakcji związanych z kulturą. Znajdują się w nich między innymi takie obiekty jak Teatr Maska w Rzeszowie, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury gdzie odbywają się koncerty największych gwiazd i różnego rodzaju imprezy.

Zobacz oferty: Inwestycji budowlanych deweloper Apklan

Related Posts