Jeśli chcesz być twardy, musisz mieć kompetencje miękkie. Dobry trener biznesu jest specjalistą w kształtowaniu pozornie drugorzędnych kompetencji, acz niezbędnych, aby sprawnie funkcjonować w firmie. Musi być elastyczny, dopasowywać swój grafik do potrzeb słuchaczy oraz miejsc, w których zaplanowane są konferencje.

Szkolenia muszą się odbywać według ściśle określonego planu. W końcu klienci zawierają umowę na świadczenia określonych usług. Liczba godzin oraz przekazywana wiedza musi zostać zawarta w programie nauczania. Przykładowy trener biznesu Katowice.

Kompetencje trenera biznesu

Aby trenera biznesu można było uznać za osobę kompetentną, swoje działania i wskazówki powinien opierać na rzetelnych badaniach i faktach naukowych. Jest to tzw. podejście evidence based. Tacy trenerzy biznesu są drożsi do wynajęcia, ale na samorozwoju naprawdę nie warto oszczędzać.

Jako trener będziesz mógł sam prowadzić szkolenia i kursy dla każdego audytorium. Ponadto nauczysz się rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Staniesz się swego rodzaju małym psychologiem, który potrafi wgryźć się w osobowość każdego, nawet najtrudniejszego człowieka. To naprawdę fascynująca przygoda, która nie tylko pozwoli Ci rozwinąć skrzydła, ale i unieść pod niebo nawet najbardziej opornych interesantów.

Nie daj się naciąć na słabej jakości kursy

Niestety, ostatnimi czasy pojawił się boom na usługi coachingowe i szkoleniowe. Ogólnie – wszystko, co dotyczy samorozwoju jest teraz na topie. W konkurencji nie ma nic złego, niestety, często operuje ona na nierzetelnych danych, wprowadzając konsumenta w błąd. Zwłaszcza w dużych miastach, do których niewątpliwie należą Katowice wręcz roi się od ofert quasi-specjalistów. Dlatego zanim podejmiemy decyzje o udziale w konkretnym typie treningu biznesowym organizowanym przez daną firmę, zorientujmy się, jakich posiada trenerów.

To bardzo ważne. Tylko kompetentne osoby mogą przekazać nam wiedzę o rzeczywistej wartości użytkowej. Raz wpojone błędne wzorce bardzo trudno jest wyplenić.

Podsumowanie

Znalezienie odpowiedniego trenera biznesu w Katowicach nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli jednak już się to uda, możemy mieć gwarancje, że pieniądze zainwestowane w rozwój osobisty wrócą do nas z nawiązką szybciej niż możemy sobie wyobrazić. Wysokie kompetencje w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych oraz umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji – to naprawdę brzmi zachęcająco. Warto spróbować!

Related Posts