Biurko na metalowych nogach – industrialny hit do każdego wnętrza

Biurko to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia w naszym domu. Zazwyczaj przy biurku spędzamy zarówno czas, kiedy pracujemy – zwłaszcza w czasach powszechnego home office, jak i w czasie wolnym. Biurko więc powinno być zarówno designerskie jak i praktyczne. Dzięki temu, jednocześnie może być przydatnym meblem, jak i wygodnym i praktycznym narzędziem w naszej codziennej pracy. Styl loftowy, inaczej nazywany industrialnym to połączenie wyjątkowego designu i funkcjonalności. 

 

Biurko metalowe – jak zaaranżować industrialne wnętrze

 

Styl industrialny ma kilka cech charakterystycznych, a wyjątkowe meble są jednym z nich. Przede wszystkim jeśli chcemy urządzić nasze wnętrze w stylu loftowym powinniśmy postawić na: jasne barwy ścian i podłóg, charakterystyczne meble, surowe elementy dekoracyjne. Przede wszystkim styl loftowy kojarzony jest z ścianami w odcieniach szarości, ecru, bieli. Dzięki temu przestrzeń wygląda na większą, a styl loftowy wziął się właśnie z opuszczonych fabryk i sklepów, które zostały zamienione na mieszkania. Dlatego też cechą charakterystyczną stylu loftowego jest przestrzeń. Nie oznacza, to oczywiście, że posiadając mniejsze mieszkanie, nie możemy sobie pozwolić na aranżację w stylu loftowym. Trzeba tylko trzymać się kilku ważnych zasad. Przede wszystkim, oprócz jasnych ścian z surowymi elementami np. cegłą – również ważnym elementem są meble. W stylu industrialnym to właśnie meble grają pierwsze skrzypce i nadają charakteru. Jakie meble wybrać? 

 

Biurko z metalowymi nogami 

Jeśli chodzi o meble w stylu industrialnym, to tutaj jednymi z najważniejszych elementów jest łączenie materiałów. Zazwyczaj meble loftowe to połączenie drewna z metalem lub betonem. Dzięki temu meble te tworzą klimat kontrastu. Doskonałym rozwiązaniem do naszego wnętrza, jeśli chcemy mu nadać charakteru jest biurko na metalowych nogach. Połączenie drewna lub wysokiej jakości płyty laminowanej w ciepłym odcieniu z czarnymi lub szarymi metalowymi nogami, z pewnością zrobi wrażenie, a dodatkowo jest bardzo wytrzymałe. Loftowe biurka, już od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością, tutaj doskonałym miejscem na sprawdzenie ich jest Gand Meble: https://gandmeble.pl/220-biurka.

Related Posts