Co to jest home staging i czy pomoże sprzedać mieszkanie?

Co to jest home staging?

Home staging nie jest nowym terminem, ale dla wielu właścicieli domów i pośredników w obrocie nieruchomościami koncepcja „profesjonalnej aranżacji domu” rzuca nowe światło na to, jak promować dom na rynku nieruchomości. W poprzednich latach właścicielom pozostawiano wszelkie decyzje, jeśli chodzi o przygotowanie nieruchomości do pokazów. Choć czasami mogli polegać na pośredniku, często pośrednicy w obrocie nieruchomościami byli równie zakłopotani przy opracowywaniu szczegółów, jak właściciel domu.Profesjonalni home stagerzy eliminują bałagan, poprawiają układ mebli, a nawet pomagają w zwiększeniu atrakcyjności.

Moc pierwszego wrażenia

Za pomocą profesjonalnego home stagera twój dom może zrobić dużo lepsze wrażenie na potencjalnych nabywcach domu. Pierwsze wrażenijest kluczowym czynnikiem w sprzedaży domu. Zazwyczaj potencjalny nabywca podjął decyzję dziesięć sekund po przekroczeniu drzwi wejściowych. To naprawdę nie pozostawia zbyt wiele miejsca na błędy. Pewnie zauważyłeś, że nieatrakcyjne, zaniedbane nieruchomości miesiącami, a nawet latami czekają na nabywcę. W tym czasie mógłbyś dokonać zakupu nowego mieszkania czy też domu, jednak Twoje pieniądze tkwią nadal ulokowane nieruchomości. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy home stagera lub chociaż zapoznać się ze sztuką aranżowania mieszkania, żeby samemu dokonać właściwych zmian.

Ile kosztuje profesjonalny home staging?


Profesjonalny home stager pobiera około 150-200 złotych za godzinę konsultacji. Do tego należy doliczyć koszt wprowadzanych zmian (od kilkuset za pewne kosmetyczne zmiany do kilku tysięcy za poważniejsze). Czy home staging się opłaca? Zastanawiać się możesz po co mam inwestować w nieruchomość, którą chcę przecież sprzedać? Odpowiedź jest prosta zainwestowane pieniądze przyspieszą sprzedasz, a mało tego zwrócą się z naddatkiem, gdyż wzrośnie wartość nieruchomości. Zainwestowane 6 tysięcy w mieszkanie 3 pokojowe może podnieść wartość nawet o 20 tysięcy złotych. Warto przemyśleć zatem taką inwestycję.

 

Gdy dokonasz już zmian a twoje mieszkanie sprzeda się w mgnieniu oka, możesz sam teraz rozważyć zakup. Jeżeli szukasz mieszkania w aglomeracji śląskiej, rozważ kupno mieszkania w Mysłowicach

Related Posts