meble z technorattanu na tarasie

Meble z technorattanu czy meble drewniane?

Wyposażenie ogrodu, tarasu nie jest tak łatwym zakupem, jak mogłoby się wydawać. W końcu na świeżym powietrzy meble będą narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, słońce. W sklepach, salonach najczęściej spotykane są dwa rodzaje mebli – drewniane i technorattanowe. Na które z nich warto się zdecydować? Jakie zalety mają meble technorattanowe a jakie meble drewniane? O tym dowiecie się z artykułu.

Meble technorattanowe

Meble technorattanowe – charakterystyka

Meble technorattanowe są to meble wyprodukowane z technorattanu, którego włókna nawinięte są na stelaż z metalu ( często aluminium). Technorattan to w gruncie rzeczy tworzywo sztuczne powstałe w włókien polietylenowych. Technorattan imituje rattan naturalny, więc choć może występować w każdym kolorze, najczęściej produkowany jest brązowy, beżowy, szary, czarny, biały.

Meble z technorattanu – zalety

Meble z technorattanu, jak już wcześniej zostało wspomniane wyprodukowane są z polietylenu. Jest to materiał bardzo trwały, odporny na odkształcenia. Technorattan nie blaknie pod wypływem ekspozycji na bezpośrednie promienie słoneczne. Ponadto jest elastyczny, więc zapewnia dużo większy komfort użytkowania niż inne meble. Warto zwrócić uwagę także na wagę mebli technorattanowych, która jest o wiele niższa niż mebli drewnianych czy metalowych.

Meble drewniane

Meble drewniane powstają z naturalnego drewna. Produkuje się meble technorattanowe zarówno z nowego drewna, jak i tego z odzysku np. popularne ostatnio są meble z europalet. Meble drewniane mogą występować zarówno pod postacią prostych ław, stołów, ławek, krzeseł, ale też wypoczynków. Najczęściej używa się drewna bukowego (ale w tych wysoko-jakościowych meblach), drewna dębowego. Niestety w tanich meblach wykorzystuje się słabsze gatunki.

Meble ogrodowe z technorattanu czy warto je kupić?

Drewno ma piękny naturalny wygląd i zawsze bardzo dobrze wkomponowuje się w architekturę ogrodu. Niestety drewno jest nietrwałe. Jego wytrzymałość zależy głównie od tego jakimi środkami została zabezpieczona jego wierzchnia warstwa. Warto zwrócić uwagę na to czy drewno jest tylko olejowane czy zabezpieczane również lakierem. Wiatr, deszcz, słońce, lepiej zniesie lakierowane drewno, pod warunkiem, ze będzie to produkt wysokiej klasy, który nie popęka i nie skruszy się pod wpływem słońca. Wadą mebli drewnianych jest ich waga. Trudniej je przechowywać i są mniej odporne na uszkodzenia. Jednak można je zawsze odnowić. Bogata oferta mebli technorattanowych na stronie belgiardino.pl

Related Posts