Praca w ogrodzie

Narzędzia do pracy w ogrodzie i warsztacie

Remont i wszelkie inne zadania związane z budownictwem, ale także i wiele innych, można wykonywać nie tylko w różnego rodzaju budowlach, ale także i poza nimi, na przykład w ogrodzie, garażu, warsztacie. Jednak przed zabraniem się do tego warto najpierw zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Narzędzia do ogrodu i warsztatu

W ogrodzie najlepiej poradzą sobie narzędzia akumulatorowe, czyli takie, które działają dzięki specjalnemu akumulatorowi i nie muszą być podłączone do gniazda elektrycznego. Ich ogromną zaletą jest to, że zapewniają całkowitą swobodę podczas pracy i w niczym nie ograniczają. Doskonale się także sprawdzają w ciasnych, trudno dostępnych miejscach i nie tylko. Do prac w ogrodzie stosuje się między innymi nożyce do krzewów czy też dmuchawa do liści. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takich narzędzi?

Narzędzia akumulatorowe

Takie narzędzia są bardzo wygodne i, jak już wspomnieliśmy wyżej, zapewniają pełną swobodę i komfort podczas pracy. Charakteryzuje je także cicha praca (w odróżnieniu od spalinowych) i w żaden sposób nie ograniczają, gdyż są pozbawione kabla, co często może irytować w urządzeniach, które są zasilane sieciowo. Narzędzia akumulatorowe posiadają także jednak pewne wady – akumulator ma ograniczona wydajność. Kiedy akumulator jest bliski rozładowania narzędzie często nieco gorzej pracuje, ale kupując dobrej jakości narzędzia akumulatorowe, znanych i cenionych marek jak np. Dedra czy Asta nie będzie to stanowiło żadnego problemu – www.narzedzie24.pl. A jak wybrać odpowiednie urządzenie akumulatorowe, aby działania w ogrodzie były komfortowe i wydajne? Najlepiej wziąć pod uwagę kilka parametrów.

Moc i pojemność akumulatora

Te elementy wpływają na to, jak długo działa dane urządzenie i jaka jest jego wydajność. Większa moc akumulatora to jednocześnie dłuższa praca na jednym cyklu ładowania. Jedną z lepszych decyzji będzie bez wątpienia urządzenie z akumulatorem jonowo-litowym. Napięcie natomiast może wynosić maksymalnie 56 V. Ważnym parametrem jest również pojemność danego akumulatora – takie standardowe narzędzie powinno mieć akumulator o pojemności 1,5-2 Ah. Jeśli planujemy zakup lepszego sprzętu, powinniśmy wybrać 4 Ah.

Trwałość akumulatora

Ten parametr ma związek przede wszystkim z tym, czy urządzenie będzie się nagrzewać podczas pracy. Im lepszy i trwalszy akumulator, tym urządzenie może dłużej pracować bez znacznego wzrostu temperatury i, co za tym idzie, konieczności wyłączenia go na pewien czas.

Silnik

Silnik powinien być nowoczesny. Obecnie stosuje się specjalne silniki bezszczotkowe, które umożliwiają nie tylko bardzo wydajną pracę, ale także i zapewniają cichą pracę, poza tym nie wymagają żadnej konserwacji i właściwie praktycznie są bezobsługowe.

Waga i rozmiar

Rozmiar i waga narzędzia także mają znaczenie. Jeśli planujemy wykonywać pracę, która wymaga dość długiego trzymania urządzenia w dłoniach najlepiej zdecydować się na coś lekkiego i niewielkiego, co będzie doskonale leżeć w rękach. Poręczne i niezbyt ciężkie narzędzia zapewnią duży komfort, wygodę i, przede wszystkim, swobodę podczas wykonywania wszelkich działań.

Related Posts