Mieszkanie z garażem. Czy warto?

Zakup mieszkania to najczęściej bardzo długi i złożony proces, poprzedzony długimi poszukiwaniami odpowiedniej inwestycji, w dogodnej lokalizacji realizowanej przez rzetelnego dewelopera. Poszukując mieszkania zastanawiamy się również jaki typ wybrać. Rozważyć należy opcję zakupu z garażem podziemnym, naziemnym lub bez. Czy warto inwestować w mieszkanie z garażem?

Często znalezienie odpowiedniej inwestycji po wielu miesiącach poszukiwania to nie koniec decyzji do podjęcia. Wybrać należy również opcje, ekspozycję mieszkania, rozkład i czy decydujemy się na opcję z czy bez garażu.

Mieszkanie z miejscem w garażu podziemnym

Mieszkanie z miejscem w garażu podziemnym jest ostatnimi czasy bardzo popularnym rozwiązaniem. Deweloperzy, żeby móc na terenie inwestycji umieścić jak najwięcej miejsc parkingowych, tworzą je zarówno na zewnątrz, jak i garażu podziemnym.

Kupując takie miejsce lub mieszkanie, które w cenie ma miejsce parkingowe w garażu podziemnym warto zwrócić uwagę, czy znajduje się ono w takim miejscu, z którego można bezpośrednio wjechać na piętro, gdzie znajduje się mieszkanie. Niekiedy parking podzielony jest na kilka stref z osobnymi bramami wjazdowymi, a mieszkanie nie znajduje się bezpośrednio nad miejscem parkingowym, co jest odrobinę niekomfortowe, gdyż należy wyjść z garażu podziemnego i wejść do budynku z zewnątrz.

Nie miej jednak mieszkanie z miejscem w garażu podziemnym jest bardzo komfortowe i pozwala utrzymać dłużej samochód w dobrej kondycji.

Mieszkanie z miejscem parkingowym naziemnym

Każde mieszkanie powinno mieć miejsce parkingowe, nie wyobrażamy sobie innej sytuacji. Miejsce na parkingu jest nieco mniej dogodne, niż w garażu podziemny, ale jest również tańsze, czasami o 25 tysięcy złotych.

Mieszkanie z prywatnym garażem

Garaż prywatny jest dostępny najczęściej dla właścicieli domów jednorodzinnych, ale czasami również oferowany jest dla mieszkań w zabudowie szeregowej. W takim garażu można dodatkowo przechowywać rowery, sprzęt sportowy, co dla wielu osób jest bardzo dogodnym rozwiązaniem.

Podsumowując miejsce w garażu lub prywatny garaż jest o wiele lepszą inwestycją niżeli tylko miejsce postojowe na parkingu. A jeżeli szukacie aktualnie mieszkania sprawdźcie jakie inwestycje prowadzi deweloper Domy Śląskie.

Related Posts