Tego nie wiedziałeś o materacach!

Jest kilka ciekawostek o materacach, o których na pewno nie wiedziałeś. Zastanawiałeś się kiedyś gdzie na świecie nie można kupić materaca w niedzielę albo co można zrobić ze starym materacem? Przeczytaj artykuł a będziesz bogatszy o wiedzę w dziedzinie materacy.

W Waszyngtonie nielegalne jest kupowanie materaca w niedzielę

Chociaż weekendy są najlepszym czasem na zakupy dla wielu osób (choć niedziele niehandlowe wielu osobom krzyżują plany), jedno miejsce mówi, że nie można w tym dniu kupić materaca. Takie rygory wprowadziło stare, dziwaczne prawo w stanie Waszyngton. Zakazane są również niedzielne zakupy na telewizory i mięso! Pochodzenie prawa jest cytowane przez wiele stron. Nie wydaje się jednak, aby był on ściśle egzekwowany.
Na szczęście nie jesteśmy w stanie Waszyngton i jeżeli ktoś potrzebuje kupić materac w niedzielę, to nie musi łamać prawa, gorzej jak ktoś chce sprzedać materac w sklepie stacjonarnym w niedzielę. Dla niego sprawa jest bardziej skomplikowana.

Materac powinien być antyalergiczny

Pewnie nie zastanawiałaś się nad tym, że materac może powodować reakcje alergiczne. A jednak materac również powinien być antyalericzny i chodzi tu zarówno o pokrowiec i materiał z jakiego został wykonany, ale również o samo wypełnienie materaca. Dla niektórych osób naturalny lateks, gryka czy inne wypełnienia odpadają. Zwłaszcza w przypadku dzieci warto zwracać na to uwagę, gdyż są one bardziej podatne na alergię, niż dorośli. Materac antyalerigiczy dodatkowo nie gromadzi tak roztoczy niż ten w przypadku którego producent nie zapewnia takich właściwości materaca. Pamiętajmy śpimy przez znaczną część naszego życia, zatem nie warto decydować się na półśrodki.

Nigdy nie śpisz sam

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że na łóżku żyją tysiące roztoczy, które towarzyszą w trakcie snu. Nie są one szkodliwe dla człowieka, bo żywią się tylko martwym naskórkiem, jednak mogą nasilać i wywoływać alergię, dlatego bardzo ważnie jest systematyczne odkurzanie i wietrzenie materaca oraz pranie pokrowca, możliwie jak najczęściej. Pozwoli to uniknąć gromadzenia się dużej ilości drobnoustrojów.

Materace można utylizować

Mało kto wie, że można działać pro ekologicznie pozbywając się starego materaca. Nie musimy czekać na wywóz śmieci wielkogabarytowych lub łamać prawo wyrzucając materac do nieprzeznaczonego śmietnika. Choć jest to dopiero raczkująca branża, już kilka firm w Polsce zajmuje się utylizacją materacy. Najczęściej obsługują one pensjonaty, hotele zabierając większe ilości materacy. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niżeli pozwolenie na wywiezienie materaca na śmietnisko, gdzie będzie rozkładał się przez kilkaset lat.

 

Jeżeli właśnie szukasz materaca odpowiedniego dla Ciebie zajrzyj na stronę https://common.sklep.pl/6-materace-termoplastyczne

Related Posts