rury

Jak prawidłowo zamontować instalację kanalizacyjną w mieszkaniu?

Bez wody nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Jest ona nam potrzebna zarówno do zaspokojenia pragnienia jak i do higieny. Już jeden dzień bez prawidłowej kanalizacji jest już nazbyt problematyczny. Zamontowanie instalacji w sposób prawidłowy zapewni nam dłuższą eksploatację i ograniczy nasze wydatki na dodatkowe naprawy. Jak zatem wygląda proces związany z montażem instalacji kanalizacyjnej? Co jest niezbędne i na co zwracać uwagę?

Montaż rur

Do montowania rur kanalizacyjnych potrzebne nam będą różnego rodzaju uchwyty i obejmy. Dopasowanie obejm do rur względem rozmiaru jest o tyle istotne, że od tego będzie zależeć ich dalsze działanie. Nie mogą one przede wszystkim uszkodzić powierzchni przewodów. Źle dobrane obejmy i uchwyty mogą powodować pęknięcia rur, ale także mogą spowodować korozję przewodów. Jak wiemy, rdza nie wpływa dobrze na materiały metalowe. Może to w ostateczności wywołać nawet awarię całej instalacji kanalizacyjnej. Istnieje jednak łatwy sposób, aby zaradzić pojawianiu się tego typu problemów. Podkładki gumowe i z miękkich tworzyw, które wypełniają obejmy do rur, mogą w pełni zapobiec ryzyku pojawienia się korozji. Proces montowania opiera się na wykorzystaniu odpowiednich kołków rozporowych, wkrętów i śrub z podkładką. Rury powinny być mocno zamontowane. Wolna przestrzeń pomiędzy rurą, a uchwytem nie może występować. Może to doprowadzić do osłabienia połączeń i wytworzenia nieszczelności, która w końcu doprowadzi do wyniszczenia całej instalacji.

obejmy do rur

Obejmy do rur od producenta Admet

Producent Admet to firma, która już od wielu lat zajmuje się produkcją i sprzedażą odpowiednich uchwytów i obejm do rur na polskim rynku. Nie łatwo jest znaleźć producenta, który stawia na jakość wykorzystywanych materiałów. Obejmy do rur ze stali nierdzewnej mogą całkowicie zapobiec pojawieniu się korozji. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod adresem internetowym www.admet.com.pl producenta.

Related Posts