namiot ogrodowy

W wielu ogrodach czy na wielu działkach znajduje się miejsce spędzania wolnego czasu, które jest zadaszone. Niestety, ale dach jest bardzo przydatny w naszym klimacie, ponieważ nierzadko możemy spotkać się z przelotnymi opadami deszczu. Z pomocą przychodzą nam altany i namioty ogrodowe. Jak zatem znaleźć dobry namiot ogrodowy?

Wielkość namiotu ogrodowego i jego kształt

Niewątpliwie namiot ogrodowy powinien być dostosowany do wielkości naszego ogrodu, ale i naszych potrzeb. Jeśli nasz ogród jest stosunkowo niewielki – pamiętajmy, że nie możemy przesadzić z wielkością namiotu ogrodowego. Oprócz tego, na rynku możemy spotkać się z okrągłym namiotem ogrodowym, prostokątnym lub kwadratowym. Zdecyduj, który będzie najlepszy w Twoim ogrodzie!

Poszycie namiotu ogrodowego

Namiot ogrodowy powinien zostać wykonany z materiału nieprzemakalnego, ponieważ to właśnie on ma nas chronić przed czynnikami atmosferycznymi. Materiał wysokiej jakości, nieprzemakalny to kluczowy czynnik decydujący o zakupie namiotu ogrodowego, zwykle są to tworzywa, które były impregnowane lub tworzywa sztuczne, jak na przykład poliester.

namiot ogrodowy

Łatwość rozkładania i składania

Kupując namiot ogrodowy należy również zapoznać się z jego rozkładaniem oraz składaniem. Ważne, aby cała konstrukcja była bardzo stabilna i można było ją samodzielnie rozłożyć.

Dodatkowe elementy

Kolejnym istotnym punktem jest możliwość dokupienia dodatkowych elementów, na przykład w postaci ścianek, które ochronią nas przed wiatrem, ale również podłogi czy ławek i stołów. Taką możliwość daje jeden z czołowych producentów namiotów ogrodowych – firma Vitabri, gdzie oprócz zakupu namiotu ogrodowego mamy okazję zakupić inne przydatne elementy.

Zakup namiotu ogrodowego będzie prostszy, jeśli zwrócimy uwagę na wyżej wymienione czynniki.

Related Posts