wyciskarka do soków

Po latach sukcesów na rynku sokowirówki odchodzą do lamusa. Dlaczego? Według badań podwyższona temperatura podczas pracy sokowirówki, powoduje niszczenie cennych enzymów, wskutek czego otrzymujemy produkt, który niewiele ma wspólnego z naszymi oczekiwaniami. Podobnie jest z sokami dostępnymi na sklepowych półkach. Choć często reklamowane są jako zdrowe, będące w stu procentach wyciśniętym owocem, to prawda jest taka, że dodawane są do nich sztuczne składniki (chociażby w celu przedłużenia terminu ważności). Czy nie mamy wyjścia i musimy wybrać mniejsze zło? Niekoniecznie. Wystarczy zmienić sokowirówkę i napoje ze sklepu na nowoczesną wyciskarkę do soków.

Jak działają wyciskarki?

Wyciskarki do soków to urządzenia wieloobrotowe (zobacz: https://wyciskarki.pl/manufacturer/kuvings ), których przeciętna liczba obrotów na minutę wynosi osiemdziesiąt. Powoduje to, że wyciskanie soku jest raczej czasochłonne, ale za to temperatura urządzenia nie wzrasta i nie niszczy zdrowych elementów zawartych w owocach i warzywach. Swoim wyglądem wyciskarki do soków przypominają maszynki do mielenia mięsa i co najważniejsze, w procesie wyciskania soku wykorzystywana jest prawie całość warzywa czy owocu. Co więcej, wyciskarki są bardzo precyzyjne – za ich pomocą można wycisnąć sok nawet z warzyw liściastych (np. ze szpinaku, natki pietruszki).

Wyciskarka do soków – jaką wybrać?

Gdy zdecydujemy się na kupno wyciskarki do soków, warto zrobić to rozważnie. Oto kilka najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę:

  •  moc – są wyciskarki o mocy 100 W, a także takie, których moc to 450 W. Jeżeli wiemy, że będziemy wyciskać zarówno miękkie, jak i twarde owoce czy warzywa, najlepiej od razu kupić wyciskarkę o większej mocy
  •  sposób odprowadzania miąższu – czy miąższ trafia od razu do zbiornika, czy zostaje na sitku?
  •  rodzaj wyciskarki – ręczna czy elektryczna?
  •  czy do wyciskarki dołączone są wymienne wałki ślimakowe? Pozwolą one wycisnąć sok z większej ilości warzyw/owoców, a nawet z ziół!

Related Posts